2015 GMHL Entry Draft
Tuesday, 12 May 2015 09:12    PDF Print E-mail

The 2015 GMHL Entry Draft took place May 10th, 2015 in Innisfil, Ontario. Thirty-three teams made selections through 10 rounds, resulting in 330 player rights distributed through GMHL teams. Find below the results:

Round Overall GMHL Team Player Name Y.O.B. Last Club/Hometown
1 1 Toronto Attack (Tr. NYR) Stefan vonEngelbrechten Whitby Fury OJHL
1 2 Cambridge Bears Jordon Brown 1995 Georgetown Raiders JR A
1 3 Knights of Meaford Chris Hrebec Blind River Beavers NOJHL
1 4 Bracebridge Blues Denis Kuzminov 1998 Lithuinia
1 5 Seguin Huskies (Tr. OIC) Tayler Cutting 1994 Philadelphia Revolution
1 6 Sturgeon Falls Lumberjacks Aaron Sullivan Powassan Voodoos NOJHL
1 7 Toronto Predators Derek Bureau St. Hubert, Quebec
1 8 Tottenham Steam Marcus Rose 1994 Toronto Patroits OJHL
1 9 Parry Sound Islanders Sam Patrick 1998 Jimmy Johns AAA
1 10 Almaguin Spartans Conor Eastaugh North Bay Trappers AAA
1 11 Grey Highlands Bravehearts Isiah Crawford 1995 Midget AAA
1 12 Alliston Coyotes Roderik Van Den Hout 1995 Holland
1 13 Niagara Whalers Kyler Keating Sarnia Legionnairs Jr. B
1 14 Halton Ravens Brendan Polasek 1994 St. Thomas JR B
1 15 Bradford Rattlers Nicholas Lang 1997 Lake Tahoe Blues WSHL
1 16 Toronto Blue Ice Jets Nick Moulson 1999 Mississauga Sens GTHL AAA
1 17 Seguin Huskies Joshua Frketich Jimmy Johns AAA
1 18 Toronto Attack Michael Spataro Lindsay Muskies OJHL
1 19 South Muskoka Shield Angus Macgibbon Muskoka Bears
1 20 Temiscaming Titans Jasob Berube Cochrane Crunch NOJHL
1 21 Tottenham Steam Spencer Green 1994 Kingston Voyageurs OJHL
1 22 Norfolk Vikings Gus Ford 1994 Chatham Maroons GOJHL
1 23 Grey County Grizzlies Trevor Hughson 1995 Singhampton Jr. C
1 24 Haliburton Wolves Noah Dollo Haliburton Midget B
1 25 Colborne Chiefs Nick Vilander 1996 Clarington AAA
1 26 Kingsville Kings Justin Schebel 1996 Philadelphia Revolution
1 27 Oshawa Riverkings Nic Giancola Thorold Blackhawks GOJHL
1 28 Coldwater Falcons Charlie Rice Gosporst U16
1 29 Bobcaygeon Storm Steve Beenackers 1996 Chatham Midget AAA
1 30 Komoka Dragons Shane Obrien Stratford Jr. B
1 31 Shelburne Sharks Gary Glassman Alabama AAA
1 32 Brantford Steelfights Gianluca Fuoco Mississauga Reps GTHL AAA
1 33 London Lakers Luc  Knight 1995 Chatham Maroons JR B
Round 2
2 34 North York Renegades Nikita Kusakin 1997 Russia
2 35 Cambridge Bears Craig Martini 1994 Guelph Jr B
2 36 Knights of Meaford Ruslan Rerynch Arizona Red Hawks WSHL
2 37 Bracebridge Blues Dmitri Yaskin 1996 Belarus
2 38 Seguin Huskies (Tr. OIC) Cameron Smith 1999 Jimmy Johns AAA
2 39 Sturgeon Falls Lumberjacks Cody Gratton Cochrane Crunch NOJHL
2 40 Toronto Predators Marco Mattina Hamilton, Ontario
2 41 Bradford Bulls Bradley Apps 1995 Cankbury Red Devils NZIHL
2 42 Parry Sound Islanders Brendan Borg 1998 Michigan Warriors U16
2 43 Almaguin Spartans Zach Decontie St. Charles North Stars Indpt.
2 44 Knights of Meaford (Tr. GHB) Brad Terlilar St. Louis
2 45 Alliston Coyotes Anton Khomenok 1998 Moscow, Russia
2 46 Niagara Whalers David Chirelli Elliot Lake Wildcats NOJHL
2 47 Halton Ravens Bo Bessette 1994 Chatham Jr.B
2 48 Bradford Rattlers Vito Sica 1998 Caledon Hawks Midget AAA
2 49 Kingsville Kings (Tr. JETS) Johnny Geiser 1997 Henry Sibley Warriors
2 50 Seguin Huskies Brennan Coughlin 2000 Connecticut Barons
2 51 Toronto Attack Alex Leporc Mississauga Chargers OJHL
2 52 South Muskoka Shield Zach Pregent Espanola Rivermen
2 53 Temiscaming Titans Loren Ulett Trenton Golden Hawks OJHL
2 54 Tottenham Steam Taylor Joseph 1994 Aurora Tigers OJHL
2 55 Norfolk Vikings Terrence Gadwa 1997 Northeast Panthers Midget AA
2 56 Grey County Grizzlies Moto Zovko 1996 Oakville
2 57 Haliburton Wolves Curtis Ballantne Haliburton Midget B
2 58 Colborne Chiefs Reelan Malgas 1995 South Africa
2 59 Kingsville Kings Thomas Villante 1997 Princeton Tigers 18u AA
2 60 Oshawa Riverkings Grant Palmer North York Renegades
2 61 Coldwater Falcons Ethan James Okanagan U16
2 62 Bobcaygeon Storm Glen Puppa 1997 NY Apple Core Midget AAA
2 63 Komoka Dragons Trevor Richardson Chatham Jr. B
2 64 Shelburne Sharks Sheldon Papesk Jimmy Johns U18 AAA
2 65 Brantford Steelfights Brodie Smith Paris Mounties Jr. C
2 66 London Lakers Connor  Donaghey 1994 Yarmouth Mariners JR A
Round 3
3 67 North York Renegades Vasily Gogolev Vaughan Kings GTHL U21
3 68 Cambridge Bears Jake Pleon 1994 Stratford Jr.B
3 69 Knights of Meaford Ryan Dubuisson South Africa
3 70 Bracebridge Blues Yevgeni Zharynov 1997 Russia
3 71 Seguin Huskies (Tr. OIC) Quinn Steele 1997 Parry Sound Shamrocks
3 72 Sturgeon Falls Lumberjacks Ben Miller St. Charles Spirit Idpt
3 73 Toronto Predators Jason O'Connor Hamilton Red Wings OJHL
3 74 Bradford Bulls Kyle Lott 1996 Kalakaska Rhinos Touring
3 75 Parry Sound Islanders Alex Morgan 1994 Chatham Maroons
3 76 Almaguin Spartans Adam Axellson Sparta Sarpsborg U20
3 77 Grey Highlands Bravehearts Grant Mckay 1994 Thunderbay AAA
3 78 Alliston Coyotes Kirill Izvekov 1997 Moscow, Russia
3 79 Niagara Whalers Riley O'Connell Pelham Panthers Jr. B
3 80 Halton Ravens Luke Sinclair 1994 Caledonia Jr.B
3 81 Bradford Rattlers Austin Caza 1998 Ontario Hockey Academy U18
3 82 G.H.   Bravehearts (Tr. JETS) Josh Mckay 1994 Thunderbay AAA
3 83 Seguin Huskies Craig Campagnolio 1998 Mercer Chiefs
3 84 Tottenham Steam (Tr. ATK) Wyatt Trainer 1994 Kitchener Dutchmen GOJHL
3 85 South Muskoka Shield Zach Paul Powassan Hawks
3 86 Temiscaming Titans Jeremy Picard Fiset Kirkland Lake NOJHL
3 87 Toronto Ice Jets (Tr. TOT) Austin Galley Mississauga Chargers GTHL
3 88 Norfolk Vikings Brennan Feasley 1994 Chatham Maroons GOJHL
3 89 Grey County Grizzlies Jack Duncanson 1998 Pickering
3 90 Haliburton Wolves Joel Fedski Haliburton Midget B
3 91 Colborne Chiefs Bryce Patterson 1997 Toronto Young Nats AAA
3 92 Kingsville Kings Matt Menard* 1998 Scollard Hall Bears
3 93 Oshawa Riverkings Johnny St. John Port Perry Mojacks
3 94 Coldwater Falcons Ryan Smith Okanagan U16
3 95 Bobcaygeon Storm Deven Peterson 1995 Lake Placid NY Midget AAA
3 96 Almaguin Spartans (Tr. KOM) Sefan Demetz Batchewana Attack Indpt.
3 97 Shelburne Sharks Jacob Majka Dankirk U18 AAA
3 98 Brantford Steelfights Brad Wheelans Paris Mounties Jr. C
3 99 London Lakers Logan  Ferrington 1995 Abitibi Eskimos NOJHL
Round 4
4 100 North York Renegades Charlie Wohlers 1997 Mahtomedi H.S.
4 101 Cambridge Bears Nic Caldwell 1994 Stratford Jr.B
4 102 Knights of Meaford Tanner Geath Minnisota Prep School
4 103 Bracebridge Blues Alex Gee Bracebridge
4 104 Orangeville Ice Crushers Tal Finberg NJ Avalanche Metro
4 105 Sturgeon Falls Lumberjacks Jacob Wilhelmsson Sweden Jr.
4 106 Toronto Predators Bray Crowder Buffalo Jr. Sabres OJHL
4 107 Bradford Bulls Hunter Wood 1997 Sky View High School, Utah
4 108 Parry Sound Islanders Patrick Burns 1997 Metro Jets U18
4 109 Almaguin Spartans Joe Sheppard Mattawa Blackhawks NOJHL
4 110 Kingsville Kings (Tr. GHB) Avery Keith 1997 Jimmy Johns U18 AAA
4 111 Tottenham Steam (Tr. ALL) Peter Stepanis 1994 Orangeville Flyers OJHL
4 112 Niagara Whalers Gabe Ruggi Welland Canadians Jr. B
4 113 Halton Ravens Mike Stiliadis 1994 Victoria Jr.A
4 114 Bradford Rattlers Eeli Parvianen 1994 Hunters U20 Finland
4 115 Kingsville Kings (Tr. JETS) Aidan Dudas 2000 North Central Predators AAA
4 116 Seguin Huskies Oscar Pettersson 1999 Modo, Sweden-JR
4 117 Toronto Attack

4 118 South Muskoka Shield Cole Toebas SJS High School
4 119 Temiscaming Titans Reid Gregory Mattawa Blackhawks NOJHL
4 120 Tottenham Steam Kurtis Sander 1994 Strathroy Rockets GOJHL
4 121 Norfolk Vikings Christian Mroczkowski 1994 Waterloo Siskins GOJHL
4 122 Grey County Grizzlies Brady Lemay 1998 Hanover Barron
4 123 Haliburton Wolves Max Macwaull Haliburton Midget B
4 124 Colborne Chiefs Ben Sellars 1998 Clarington AAA
4 125 Kingsville Kings John Duffy 1997 Long Island
4 126 Oshawa Riverkings Connor Mullins 1998 Oshawa AAA
4 127 Coldwater Falcons T.J. Zajac Iowa Wild Midget AAA
4 128 Bobcaygeon Storm Gavin McAughly Rama Aces GMHL
4 129 Komoka Dragons Blair Butelart Huron Perth lakers
4 130 Shelburne Sharks Christian Mariconda Caledon Golden Hawks Jr. C
4 131 Brantford Steelfights Sean Teske Dells Ducks MNJHL
4 132 London Lakers Nick  Griffen 1996 Strathroy Rockets JR B
Round 5
5 133 North York Renegades Jordyn Feeley 1994 Mississauga Braves U21
5 134 Cambridge Bears Anthony Colette 1997 Toronto Academy Prep
5 135 Knights of Meaford Vlad Volkonov Latvia
5 136 Bracebridge Blues Jamie Gee Bracebridge
5 137 Orangeville Ice Crushers Alexander Huff Jimmy Johns U18 AAA
5 138 Sturgeon Falls Lumberjacks Brodie Whitehead North Bay
5 139 Toronto Predators Matthew Leon Toronto Malboros GTHL AAA
5 140 Bradford Bulls Jake Jurgeneit 1998 Brantford 99ers AAA
5 141 Parry Sound Islanders Alain Roy 1998 Franco-city Patriots
5 142 Almaguin Spartans Guomundur Poisteisson Iceland U20
5 143 Knights of Meaford (Tr. GHB) Grandon Pickering Try City Outlaws MWJHL
5 144 Alliston Coyotes Ruslan Aslamkhanov 1997 Moscow, Russia
5 145 Niagara Whalers Brock Ackerman St. Catharines Falcons Jr. B
5 146 Halton Ravens Chad  Herron 1994 Elimira Jr.B
5 147 Bradford Rattlers Austin Hickner 1999 Little Ceasars U16 AAA
5 148 Toronto Blue Ice Jets Domenic Della Givita 1999 Quinte
5 149 Seguin Huskies Alex McDonnell 1994 Port Stanley
5 150 Toronto Attack Alex Acosta St. Michaels Majors OJHL
5 151 South Muskoka Shield Cole Earl Huntsville Midget
5 152 Temiscaming Titans Scott Marshall St. Charles North Stars Indpt.
5 153 S.F.   Lumberjacks (Tr. TOT) Brandon Ploudie Cochrane Crunch NOJHL
5 154 Norfolk Vikings Tyler Morrison St. Catherines
5 155 Grey County Grizzlies Elliot Bergin 1999 Columbus Blue Jackets AAA
5 156 Haliburton Wolves Owen Flood Haliburton Midget B
5 157 Colborne Chiefs Trey Maracle 1998 Deseronto Storm Jr. C
5 158 Kingsville Kings Austin Burke 1998 Sudbury Wolves
5 159 Oshawa Riverkings David Carrol 1998 Oshawa AAA
5 160 Coldwater Falcons Mackenzie Young Blyth Acedemy Prep
5 161 Bobcaygeon Storm Jesse Craig Little Britain Jr. C
5 162 Komoka Dragons Riley Babkirk Sarnia Jr. B
5 163 Shelburne Sharks Alexander Wert Marysville Prep
5 164 Brantford Steelfights Bradley Hefner Dells Ducks MNJHL
5 165 London Lakers Matthew  Snyder 1998 Motor City Monarchs JR A
Round 6
6 166 North York Renegades Sandis Mezaroups 1997 Latvia
6 167 Cambridge Bears Sam Blumberger 1997 Markham AAA
6 168 Knights of Meaford Doyk Groulx Welland Tigers
6 169 Bracebridge Blues Renis Scedenbergs 1997 Latvia
6 170 Orangeville Ice Crushers Tyler Wilkins Orangeville Jr. Flyers A
6 171 Sturgeon Falls Lumberjacks Sebastien Ahlberg Sweden-JR
6 172 Toronto Predators Evegeny Siluyanov Don Mills Flyers GTHL AAA
6 173 Bradford Bulls Josh Durnan 1998 Napanee Raiders A
6 174 Parry Sound Islanders Otto Petersson 1999 IFK Ore, Sweden
6 175 Almaguin Spartans Tomito Georgiev Ontario Hockey Academy
6 176 Grey Highlands Bravehearts Sergey Markelov 1996 Chicago Moran Midget AAA
6 177 Alliston Coyotes Oleg Ryaguzov 1998 Moscow, Russia
6 178 Niagara Whalers Cam Blakely St. Catharines Falcons Jr. B
6 179 Halton Ravens Chad Carey 1995 Glanbrook Jr.C
6 180 Bradford Rattlers Jesse Reid 1996 Fort Garry Twins MMJHL
6 181 Toronto Blue Ice Jets Wyatt Pickrell Orangeville Flyers OJHL
6 182 Seguin Huskies Alex Obery 1996 South Africa
6 183 Toronto Attack Mason Hautala Osseo Highschool
6 184 South Muskoka Shield Nick Lavigne Huntsville Midget
6 185 Temiscaming Titans Nick Wilton Valencia Flyers WSHL
6 186 Tottenham Steam Graham Pickard 1994 Lasalle Vipers GOJHL
6 187 Norfolk Vikings Travis Boyer Sarnia
6 188 Grey County Grizzlies Nikita Koulaga Toronto
6 189 Haliburton Wolves Jacob Bishop Haliburton Midget B
6 190 Colborne Chiefs Trystan Teichman 1996 Deseronto Storm Jr. C
6 191 Kingsville Kings Tedrik Tarvis 1998 West Dundee Leafs
6 192 Oshawa Riverkings Ryan Deveau Whitby Wildcats AAA
6 193 Coldwater Falcons Colten Sprengel Iowa Wild Midget AAA
6 194 Bobcaygeon Storm Kyle O'Donnell 1997 Lindsay Midget AAA
6 195 Komoka Dragons Difonso Garcia Spain
6 196 Shelburne Sharks Brooke Evans Monticello U18 AAA
6 197 Brantford Steelfights Dante Zuccaro Duffield Devils GTHL
6 198 London Lakers Derrick  Treppa 1998 Motor City Monarchs JR A
Round 7
7 199 North York Renegades Fredrick Gran Nillsen 1995 Norway
7 200 Cambridge Bears Matt Palucci 1998 Blyth Bruins Prep
7 201 Knights of Meaford Matt Osborne Stayner Siskins Jr. C
7 202 Bracebridge Blues Curtis Hanspiker North Central Predators AAA
7 203 Orangeville Ice Crushers Marians Purmalis Portland USPHL Premier
7 204 Sturgeon Falls Lumberjacks Johan Gustafsson Sweden Jr.
7 205 Toronto Predators Kovacs Matyas Romania
7 206 Alliston Coyotes (Tr. BUL) Alexander Demin 1998 Moscow, Russia
7 207 Parry Sound Islanders Jesse Jones 1996 Troy Sting
7 208 Almaguin Spartans Jepser Nilsson Bodens HF J20
7 209 Grey Highlands Bravehearts Justin MeRae 1998 Owen Sound Attack AAA
7 210 Alliston Coyotes Kostantin Myagkikh 1998 Sankt-Petersburg
7 211 Niagara Whalers Sammy Quarranta Aurora Tigers OJHL
7 212 Halton Ravens Matt  Nightingale 1994 Guelph Jr.B
7 213 Bradford Rattlers Jordi Reid 1996 Fort Garry Twins MMJHL
7 214 Toronto Blue Ice Jets Darion Pilon Batchewana Attack Idpt
7 215 Seguin Huskies Jake Maltas 1998 Parry Sound Shamrocks
7 216 Toronto Attack Adam Leavoy Toronto Marlboros GTHL AAA
7 217 South Muskoka Shield Parker Bowman North Central Predators AAA
7 218 Temiscaming Titans Charlie Iserof North Bay Trappers AAA
7 219 Tottenham Steam Matt Fischer 1994 Whitby Fury OJHL
7 220 Norfolk Vikings Cody Trowell Sarnia
7 221 Grey County Grizzlies Jake Leblanc 1998 Toronto Red Wings GTHL AAA
7 222 Bradford Rattlers (Tr. HAL) Jordan Crowe 1996 Ontario Hockey Academy
7 223 Colborne Chiefs Austin Mackie 1997 Oshawa AAA
7 224 Kingsville Kings Zach Grunkenmeyer 1997 USA Eagles
7 225 Oshawa Riverkings Ian Elkins Toronto Colts GTHL U21
7 226 Coldwater Falcons Dan Shier Isle of Wight U17
7 227 Bobcaygeon Storm Kieran Hurley 1996 NY Apple Core Midget AAA
7 228 Komoka Dragons Conor Caven Scotland
7 229 Shelburne Sharks Nick Foster Grandy Senators U18 AAA
7 230 Brantford Steelfights Zander Pryop Brantford 99ers AAA
7 231 London Lakers Matt  McGee 1998 London JR Nights Midget AAA
Round 8
8 232 North York Renegades William Dimberg 1996 Sweden
8 233 Cambridge Bears Matt Smith 1995 Hamilton JR A
8 234 Knights of Meaford Brandon Bavis Las Vegas Storm
8 235 Bracebridge Blues Tyler Kalbe Parry Sound Midgets
8 236 Orangeville Ice Crushers Nick Allen Michigan H.S.
8 237 Sturgeon Falls Lumberjacks Jacob Bonvin Sudbury Nickel Barons NOJHL
8 238 Toronto Predators Steven Mounouchos Toronto Malboros GTHL AAA
8 239 Bradford Bulls Anthony Arbatosky 1999 Niagara Whalers AAA
8 240 Parry Sound Islanders Carter Bissonette 1997 Parry Sound Shamrocks
8 241 Almaguin Spartans Maxime Brazeau Rama Aces GMHL
8 242 Grey Highlands Bravehearts Bryden Adanis 1998 Owen Sound Attack AAA
8 243 Alliston Coyotes Denis Fayrushin 1995 UFA
8 244 Niagara Whalers Devon Rymarchuk St. Catharines Falcons Jr. B
8 245 Halton Ravens Lukas Triemestra 1994 Ancaster Jr.B
8 246 Bradford Rattlers Zack Letto 1998 Ontario Hockey Academy
8 247 Toronto Blue Ice Jets Drake Pilon Batchewana Attack Idpt
8 248 Cambridge Bears (Tr. SEG) Riley Clipper 1995 Cambridge Jr B
8 249 Toronto Attack Nikolai Ulessi Milanno Rossoblu Italy U20
8 250 South Muskoka Shield Bailey Davis Muskoka Bears
8 251 Temiscaming Titans Calvin Chartrand New Liskeard Cubs AAA
8 252 Tottenham Steam Dzmitry Daniluk 1994 Butte Cobras WSHL
8 253 Norfolk Vikings Jordan Babb St. Thomas
8 254 Grey County Grizzlies Jake Sterrit 1998 Don Mills Flyers GTHL AAA
8 255 Haliburton Wolves Jordan Hamilton Haliburton Midget B
8 256 Colborne Chiefs Jordan McCullough 1997 Oshawa AAA
8 257 Kingsville Kings Noah Johnson 1996 Troy Sting
8 258 Oshawa Riverkings Quinn Chevers Hillcrest Canadians
8 259 Coldwater Falcons Kyle Trynell Isle of Wight U17
8 260 Bobcaygeon Storm Lucas Goodman Brampton Midget AAA
8 261 Komoka Dragons Blair Mincer St. Thomas Stars
8 262 Shelburne Sharks Zachary Herrman Lancaster U18 AAA
8 263 Brantford Steelfights Michael Mastroianni Duffield Devils GTHL
8 264 London Lakers Bobby  Lynch 1998 Michigan Warriors Midget AAA
Round 9
9 265 North York Renegades Nikolai Dzambas Ice Warriors GTHL AAA
9 266 Cambridge Bears Nick Smotrilla 1998 Blyth Bruins Prep
9 267 Knights of Meaford Vinny Evans Pittsburgh AAA
9 268 Bracebridge Blues Noah Dudas Parry Sound Midgets
9 269 Orangeville Ice Crushers Corbin Emery Billings Bulls Tier III-JR
9 270 Sturgeon Falls Lumberjacks Luca Kohlmeirer Bratislavia, Slovakia
9 271 Toronto Predators Camil Durand France
9 272 Bradford Bulls Garrett Nichol 1994 Almonte Thunder Jr. B
9 273 Parry Sound Islanders Austin Hibbs 1997 Warwick U18
9 274 Almaguin Spartans Mitchell Tulk Glacier Nationals Jr. A
9 275 Grey Highlands Bravehearts John Nixon 1994 Mount Forest Jr. C
9 276 Alliston Coyotes Andrey Deniskin 1998 Kiev, Ukraine
9 277 Niagara Whalers Ryan Doucette St. Catharines Falcons Jr. B
9 278 Halton Ravens Mark Sinclair 1995 Caledonia Jr.B
9 279 Bradford Rattlers Nathan Ferris 1995 Brantford 99ers GOJHL
9 280 Toronto Blue Ice Jets Ray Huang PEAC Academy Prep
9 281 Seguin Huskies Austin Jennings 1997 Belle River AA
9 282 Toronto Attack Zach Crema Milton Battle Cobras WUHL
9 283 South Muskoka Shield Matt Jobson Muskoka Bears
9 284 Temiscaming Titans Dakotah Woods Elliot Lake Wildcats NOJHL
9 285 Tottenham Steam Denny Dwbelstyne 1994 Cornwall Colts CCHL
9 286 Cambridge Bears (Tr. NOR) Peter Dowhaniuk 1997 Toronto Midget  AAA
9 287 Grey County Grizzlies Bradyn Thompson 1999 Grey Bruce Highlanders AAA
9 288 Haliburton Wolves Kyle Baily Iowa
9 289 Colborne Chiefs Owen Hurtibese 1999 Oshawa AAA
9 290 Kingsville Kings Jason Recchia 1996 Troy Sting
9 291 Oshawa Riverkings Cameron Potter Whitby Wildcats AAA
9 292 Coldwater Falcons Rio Grinnell Bracknell Drones Midget AAA
9 293 Bobcaygeon Storm Robert Carpenter 1996 Sioux City Midget AAA
9 294 Komoka Dragons Scott Henderson Saanich Braves
9 295 Shelburne Sharks Kyle Pirttila Washington
9 296 Brantford Steelfights Gianfranco Mastroianni Duffield Devils GTHL
9 297 London Lakers Cole  Chivers 1995 Thamesford Trojans JR B
Round 10
10 298 Toronto Ice Jets (Tr. NYR)
10 299 Cambridge Bears Justin Bioni 1997 Pittsburgh  AAA
10 300 G. H. Bravehearts (Tr. MEF) Jake Newton 1994 Walkerton Jr. C
10 301 S.F.   Lumberjacks (Tr. BRC) Tom Makitalo Leksand, Sweden
10 302 Orangeville Ice Crushers Cole Emery Billings Bulls Tier III-JR
10 303 Sturgeon Falls Lumberjacks Yeon Penosway Rama Aces GMHL
10 304 Toronto Predators Jan Smolec Croatia
10 305 Bradford Bulls Bryant Yoshida 1999 New Jersey Jr. Devils AAA
10 306 Parry Sound Islanders Kyle Doherty 1997 Parry Sound Shamrocks
10 307 Almaguin Spartans Nicolas Jovanne Iceland U20
10 308 Grey Highlands Bravehearts Kyle Nivea 1994 Soo Hawks NOJHL
10 309 Alliston Coyotes Vasiliy Zhizhenkov 1995 Saint Petersburg, Russia
10 310 Niagara Whalers Jonny Pilario St. Catharines Falcons Jr. B
10 311 Toronto Ice Jets (Tr. HAL) Griffin Conger Kinston Jr. Frontenacs AAA
10 312 Bradford Rattlers Thomas Ferrell 1998 Nickel Capital Wolves AAA
10 313 N. York Renegades (Tr. JET) Ramus Ohrborg Sweden
10 314 Cambridge Bears (Tr. SEG) Alex Carlson 1994 Hamilton Jr.A
10 315 Toronto Attack Sean Walter Milton Ice Hawks OJHL
10 316 South Muskoka Shield Ethan Lavalge Yukon, Canada
10 317 Bracebridge Blues (Tr. TEM) Dayton Kent Ajax Pickering Midget
10 318 Tottenham Steam Brandon Young 1996 Reeths-Puffer H.S.
10 319 Cambridge Bears (Tr. NOR) Noah Urben 1996 Pittsburgh  AAA
10 320 Grey County Grizzlies Doug Ardis Mount Forest Jr. C
10 321 Haliburton Wolves Brayden Frost Haliburton Midget B
10 322 Colborne Chiefs Mathieu Gervais 1998 Canterbury Prep School
10 323 Kingsville Kings Teddy Davis 1998 South Muskoka
10 324 Oshawa Riverkings Tyler Jennings Ajax GTHL U21
10 325 Coldwater Falcons Lee Bonner Iowa Wild Midget AAA
10 326 Bobcaygeon Storm Cameron Gornett 1995 Sioux City Midget AAA
10 327 Komoka Dragons Mike Zotti Lambton Shores Predators
10 328 Shelburne Sharks Nicholas Lee Washington
10 329 Brantford Steelfights Sannders White Duffield Devils GTHL
10 330 London Lakers Brayden  Blight 1995 St. Johns Sea Dogs QMJHL
Last Updated ( Friday, 15 May 2015 09:25 )