View All Scores

GMHL

The Greater Metro Jr. A Hockey League

Player Advancements

The Greater Metro Junior "A" Hockey League is committed to providing a program that is focused on player development and exposure to scouts and recruiters at all higher levels of the game, including Major Junior and Professional hockey, but with a primary focus on the college level.

The league attempts to keep this list as accurate as possible. If there are any additions or corrections, please email [email protected] 

As of June, 2019 the GMHL has helped 889 players advance to higher levels of hockey since 2006.

National Hockey League      
Darren Archibald 2006-2007 Richmond Hill Rams Signed Entry Contract Vancouver Canucks (NHL)
Nikita Jevpalovs 2010-2011 South Muskoka Shield Signed Entry Contract San Jose Sharks (NHL)
       
NCAA DI / USport      
Tim Revell 2007-2008 Temiscaming Royals Alaska Fairbanks University (NCAA)
Adam Logozzo 2008-2009 Toronto Canada Moose York University (USport)
Alex Derlis 2008-2009 Richmond Hill Rams University of Toronto (USport)
Wil Irons 2008-2009 South Muskoka Shield Univ. of Toronto (USport)
Spencer Bacon 2008-2009 Bradford Rattlers Mercyhurst Univ. (NCAA)
Brandon Petrie 2009-2010 Innisfil Lakers Nipissing Univ. (USport)
Clint Windsor 2009-2010 Innisfil Lakers Brock University (USport)
Nicolas Thommen 2010-2013 Bradford Rattlers Laurentian Univ. (USport)
Sam Bernard 2011-2012 Bobcaygeon Bucks Sacred Heart Univ. (NCAA)
Stanislav Dzhakov 2011-2012 Shelburne Red Wings Niagara University (NCAA)
Reilly Turner 2011-2012 Temiscaming Titans Canisius College (NCAA)
Joel Senecal 2011-2012 Sturgeon Falls Lumberjacks Laurentian Univ. (USport)
Andreas Norrby 2011-2013 Bradford Rattlers Laurentian Univ. (USport)
Byron Katapaytuk 2012-2013 Temiscaming Titans Nipissing Univ. (USport)
FranUSport Beauregard 2012-2013 Temiscaming Titans Concordia Univ. (USport)
Marc-Alain Begin 2012-2013 Temiscaming Titans Laurentian Univ. (USport)
Nicolas Crescenzi 2012-2013 Toronto Canada Moose York University (USport)
Joseph Leahy 2013-2014 Halton Ravens Cornell Univ. (NCAA)
Jacob Kamps 2013-2014 Toronto Blue Ice Jets Ryerson Univ. (USport)
Spyros Koskinas 2013-2014 Toronto Blue Ice Jets Ryerson Univ. (USport)
Matus Spodniak 2014-2015 South Muskoka Shield American International College (NCAA)
Colin Furlong 2014-2015 Halton Ravens Wilfrid Laurier Univ. (USport)
Graeme Littlemore 2014-2015 Halton Ravens Univ. of Toronto (USport)
Demaine Wray 2014-2015 Toronto Blue Ice Jets Mount Royal Univ. (USport)
Zak McQuade 2014-2015 Niagara Whalers Univ. of Windsor (USport)
David Savery 2014-2015 Tottenham Steam Royal Military College (USport)
Devin Fullum 2015-2016 Bradford Rattlers Lakehead Univ. (USport)
Wyatt Trainer 2015-2016 Halton Ravens Univ. of Guelph (USport)
Deverick Ottereyes 2015-2016 Temiscaming Titans Nipissing Univ. (USport)
Thomas Freeman 2015-2016 Tottenham Steam Univ. of Manitoba (USport)
Lukas Samuelsson 2016-2017 Toronto Predators Western Michigan Univ. (NCAA)
Sebastien Lefebvre 2016-2017 North York Renegades Concordia Univ. (USport)
Ryan Erickson 2016-2017 West Nipissing Lynx Laurentian Univ.
Gilbert Oldreive 2017-2018 Fergus Force Univ. of Guelph (USport)
Zach Main 2017-2018 Niagara Whalers Brock Univ. (USport)
Ethan Spaxman 2017-2018 Niagara Whalers Brock Univ. (USport)
Brett Mennear 2017-2018 Windsor Aces Univ. of Windsor (USport)
Liam Hurley 2018-2019 St. George Ravens Univ. of Ontario Inst. of Tech. (USport)
David Elford 2018-2019 West Nipissing Lynx Laurentian Univ. (USport)
Bryce Yetman 2018-2019 Windsor Aces Univ. of Windsor (USport)
Coy Prevost 2018-2019 Windsor Aces Univ. of Windsor (USport)
Sullivan Sparkes 2020-2021 Plattsville Lakers Wilfrid Laurier Univ. (USport)
Grant Spence 2021-2022 Windsor Aces Univ. of Windsor (USport)
       
NCAA DIII      
Dmitri Sentsov 2006-2007 Bradford Rattlers Marin University (NCAA III)
Jiri Zeman 2006-2007 Bradford Rattlers Northland College (NCAA III)
Karl Linden 2006-2007 Bradford Rattlers Elmira College (NCAA III)
Matt Lathem 2006-2007 Nipissing Alouettes North Country Community College (NCAA III)
Nemanja Jankovic 2006-2007 Bradford Rattlers Finlandia University (NCAA III)
Ryan Pageau 2006-2007 Richmond Hill Rams Northland College (NCAA III)
Sebastian Gulder 2006-2007 Bradford Rattlers Elmira College (NCAA III)
Stefan Carnegie 2006-2007 Bradford Rattlers Morrisville State College (NCAA III)
Stephan Belanger 2006-2007 Nipissing Alouettes North Country Community College (NCAA III)
Todd Collins 2006-2007 Toronto Canada Moose Marian University (NCAA III)
Zach Fray 2006-2007 Deseronto Storm Marian University (NCAA III)
Ryan Henley 2006-2008 Temiscaming Royals Concordia College (NCAA III)
Brad Meyers 2007-2008 Deseronto Storm Finlandia University (NCAA III)
Cody Roy 2007-2008 Tamworth Cyclones Northland College (NCAA III)
Darcy Vaillancourt 2007-2008 Innisfil Lakers Elmira College (NCAA III)
Garrett Nystedt 2007-2008 Elliot Lake Bobcats Northland College (NCAA III)
Jake Gilbert 2007-2008 Espanola Kings Becker College (NCAA III)
Josh Lopez 2007-2008 Elliot Lake Bobcats Northland College (NCAA III)
Kyle Finch 2007-2008 Tamworth Cyclones Northland College (NCAA III)
Mack Swartz 2007-2008 Bradford Rattlers SUNY Cortland (NCAA III)
Mathew Treadwell 2007-2008 Innisfil Lakers Morrisville State College (NCAA III)
Michael Will 2007-2008 Bradford Rattlers Morrisville State College (NCAA III)
Mike Gugin 2007-2008 Elliot Lake Bobcats Northland College (NCAA III)
Nick Leigh 2007-2008 South Muskoka Shield SUNY Potsdam (NCAA III)
Ryan Roeming 2007-2008 Bradford Rattlers Concordia College (NCAA III)
Soichiro Omi 2007-2008 Bradford Rattlers Utica College (NCAA III)
Tim Staley 2007-2008 Elliot Lake Bobcats Becker College (NCAA III)
Connor Hendry 2007-2009 Innisfil Lakers Curry College (NCAA III)
Troy Storm 2007-2009 South Muskoka Shield Finlandia University (NCAA III)
Aaron Amin 2008-2009 Elliot Lake Bobcats Lebanon Valley College (NCAA III)
Brad Schuler 2008-2009 Bradford Rattlers Skidmore College (NCAA III)
Brendan Galley 2008-2009 Elliot Lake Bobcats Worcester State College (NCAA III)
Brent Davis 2008-2009 Elliot Lake Bobcats Nichols College (NCAA III)
Brian Davidson 2008-2009 Innisfil Lakers Elmira College (NCAA III)
Derek Rodgers 2008-2009 South Muskoka Shield Finlandia University (NCAA III)
Dustin Timm 2008-2009 Innisfil Lakers Nichols College (NCAA III)
Eric Pye 2008-2009 South Muskoka Shield Salem State College (NCAA III)
Erik Olsson 2008-2009 Bradford Rattlers Hobart College (NCAA III)
Geoff Shewmake 2008-2009 Bradford Rattlers University of Wisconsin-River Falls (NCAA III)
Geoffrey Sadjadi 2008-2009 Innisfil Lakers SUNY-Cortland (NCAA III)
Greg Cook 2008-2009 Bradford Rattlers Suffolk University (NCAA III)
Matt McCaig 2008-2009 Elliot Lake Bobcats University of Michigan-Dearborn (NCAA III)
Mitch Kriz 2008-2009 Elliot Lake Bobcats Marian University (NCAA III)
Nicholas Chandler 2008-2009 Bradford Rattlers New England College (NCAA III)
Shane Buckley 2008-2009 Elliot Lake Bobcats Northland College (NCAA III)
Steve Wicklum 2008-2009 King Wild (Lefroy Wave) Buffallo State College (NCAA III)
Tyler Predergast 2008-2009 Richmond Hill Rams Westfield State University (NCAA III)
Warren Carter 2008-2009 Bradford Rattlers Marian University (NCAA III)
John Johnson 2008-2010 Elliot Lake Bobcats Eastern Michigan University (NCAA III)
Marc Fortin 2008-2010 King Wild (Lefroy Wave) University of Wisconsin-Superior (NCAA III)
Matt Rogers 2008-2011 Elliot Lake Bobcats Morrisville State College (NCAA III)
Thomas Rush 2008-2011 Elliot Lake Bobcats Hobart College (NCAA III)
Joseph Satino 2009-2010 King Wild (Lefroy Wave) Morrisville State College (NCAA III)
Mark Zavorin 2009-2010 Bobcaygeon Bucks Nazareth College (NCAA III)
Ricky Batenburg 2009-2010 Powasson Dragons Nichols College (NCAA III)
Tanner Burton 2009-2010 Algoma Avalanche Marian University (NCAA III)
Alex Kalyniuk 2010-2011 Elliot Lake Bobcats St. Olaf College (NCAA III)
Braeden Ruud 2010-2011 Elliot Lake Bobcats Curry College (NCAA III)
Chad Bryan 2010-2011 Elliot Lake Bobcats Morrisville State College (NCAA III)
Clancy MacNeil 2010-2011 Elliot Lake Bobcats Finlandia University (NCAA III)
David Moore 2010-2011 Jamestown Jets Becker College (NCAA III)
Frank Crupi 2010-2011 Toronto Canada Moose Adrian College (NCAA III)
Mikael Hamann 2010-2011 Elliot Lake Bobcats Finlandia University (NCAA III)
Nate Hughes 2010-2011 Jamestown Jets Morrisville State College (NCAA III)
Stephen McGeary 2010-2011 Elliot Lake Bobcats Bethal University (NCAA III)
Tyler Nelson 2010-2011 Jamestown Jets Buffalo State College (NCAA III)
Cale Schoenberg 2011-2012 Elliot Lake Bobcats Nazareth College (NCAA III)
Dario Trupina 2011-2012 Elliot Lake Bobcats Morrisville State College (NCAA III)
Dustin Cordeiro 2011-2012 Toronto Canada Moose College of St. Scholastica (NCAA III)
Ethan Strong 2011-2012 Temiscaming Titans Univ. of Wisconsin-Stevens Point (NCAA III)
Ian Chen 2011-2012 Toronto Canada Moose Hamilton College (NCAA III)
John Waghorne 2011-2012 Elliot Lake Bobcats Univ. of Southern Maine (NCAA III)
Jonathan Nilsson 2011-2012 Bradford Rattlers New England College (NCAA III)
Tim Philley 2011-2013 Bradford Rattlers Morrisville State College (NCAA III)
Cam Andersen 2011-2014 Bradford Rattlers Worcester State College (NCAA III)
Clint Zumer 2012-2013 Bradford Bulls Finlandia Univ. (NCAA III)
Jacob Donahue 2012-2013 Bracebridge Phantoms Babson College (NCAA III)
Jonathan Loparco 2012-2013 Bradford Rattlers Westfield State Univ. (NCAA DIII)
Kyle Jelinski 2012-2013 Bobcaygeon Bucks SUNY Fredonia (NCAA III)
Quintin Campbell 2012-2013 Toronto Canada Moose Skidmore College (NCAA III)
Shawn Watson 2012-2013 Bracebridge Phantoms New England College (NCAA III)
Zach Pease 2012-2013 Sturgeon Falls Lumberjacks SUNY Fredonia (NCAA III)
Dalton Mills 2012-2014 Bradford Bulls Concordia College (NCAA III)
Andrew Carreras 2013-2014 Bracebridge Phantoms Daniel Webster College (NCAA III)
Tyler Gmerek 2013-2014 Bradford Bulls Framingham State Univ. (NCAA III)
Cameron Andersen 2013-2014 Bradford Rattlers Worcester State Univ. (NCAA III)
Jimmy Philbin 2013-2014 Orangeville Americans Morrisville State College (NCAA III)
Kyle Huhn 2013-2014 Temiscaming Titans Univ. of Southern Maine (NCAA III)
Donald Oldreive 2014-2015 Alliston Coyotes Concordia College (NCAA III)
Victor Svensson 2014-2015 Alliston Coyotes Finlandia University (NCAA III)
Arturas Laukaitis 2014-2015 Bracebridge Blues Univ. of Wisconsin-Stout (NCAA III)
Scott Nicolich 2014-2015 Bradford Rattlers Manhattanville College (NCAA III)
Shane Bennett 2014-2015 Halton Ravens SUNY Cortland (NCAA III)
Spencer Gourlay 2014-2015 Halton Ravens SUNY Cortland (NCAA III)
Blake Bennett 2014-2015 Halton Ravens American International College (NCAA)
Michael Hennekens 2014-2015 Niagara Whalers Morrisville State College (NCAA III)
Nicholas Ciavarella 2014-2015 Orangeville Americans Daniel Webster College (NCAA III)
Nick Ciavarella 2014-2015 Orangeville Americans Daniel Webster College (NCAA III)
Brad Nolan 2014-2015 Seguin Huskies Lebanon Valley College (NCAA III)
Jimmie Kotilainen 2014-2015 Seguin Huskies Marian Univ. (NCAA III)
Viktor Sallhag 2014-2015 Seguin Huskies Univ. of Wisconsin-Superior (NCAA III)
Brian Rupp 2014-2015 Tottenham Steam Milwaukee School of Eng. (NCAA III)
Jesper Sorden 2015-2016 Alliston Coyotes Finlandia Univ. (NCAA III)
Jarod Segal 2015-2016 Almaguin Spartans Chatham Univ. (NCAA III)
Jason Demczak 2015-2016 Almaguin Spartans Daniel Webster College (NCAA III)
Roman Gaudet 2015-2016 Almaguin Spartans Morrisville State College (NCAA III)
Garrett Nichol 2015-2016 Bradford Bulls Finlandia Univ. (NCAA III)
Turk Scatliff 2015-2016 Bradford Bulls Concordia College (NCAA III)
Dan Shea 2015-2016 Bradford Rattlers Salem State College (NCAA III)
Louis Chaix 2015-2016 Bradford Rattlers Anna Maria College (NCAA III)
Callum Hofford 2015-2016 Kingsville Kings Salem State College (NCAA III)
Matt Matyi 2015-2016 Kingsville Kings Finlandia Univ. (NCAA III)
Jonathon Yanovsky 2015-2016 Kingsville Kings Becker College (NCAA III)
Noah Griffith 2015-2016 Komoka Dragons Concordia College (NCAA III)
Tyson Liverance 2015-2016 London Lakers Saint Mary's Univ. (NCAA III)
Tymen Edelkoort 2015-2016 Niagara Whalers Adrian College (NCAA III)
Tristan Archambeault 2015-2016 Parry Sound Islanders Morrisville State College (NCAA III)
Bryan O'Toole 2015-2016 Shelburne Sharks Lebanon Valley College (NCAA III)
Alfred Panelin-Borg 2015-2016 South Muskoka Shield Stevenson Univ. (NCAA III)
Michael Chuinard 2015-2016 Temiscaming Titans Finlandia Univ. (NCAA III)
Cale Markham 2015-2016 Tottenham Steam Finlandia Univ. (NCAA III)
Daniil Ovchinnikov 2015-2016 Tottenham Steam SUNY-Plattsburgh (NCAA III)
Don Carter 2016-2017 Bradford Bulls Hamline Univ. (NCAA III)
Don Carter, Jr. 2016-2017 Bradford Bulls Hamline Univ. (NCAA III)
Anton Tarvainen 2016-2017 Bradford Bulls Castleton University (NCAA III)
Brendan Borg 2016-2017 Kingsville Kings Morrisville State College (NCAA III)
Daniel Golba 2016-2017 New Tecumseth Civics Morrisville State College (NCAA III)
Carl Lyden 2016-2017 South Muskoka Shield Stevenson Univ. (NCAA III)
Mark Mannarn 2017-2018 North York Renegades Kings College (NCAA III)
Tyler Sayger 2017-2018 Meaford Knights King's College (NCAA III)
Mark Mannarn 2017-2018 North York Renegades King's College (NCAA III)
Trent Markley 2017-2018 North York Renegades Post Univ. (NCAA III)
Quinn Chevers 2017-2018 Oshawa Riverkings Anna Maria College (NCAA III)
Tyler Besner 2017-2018 South Muskoka Shield King's College (NCAA III)
Chris Dusek 2017-2018 Windsor Aces Chatham Univ. (NCAA III)
Noah Bonvissuto 2018-2019 Niagara Whalers Finlandia Univ. (NCAA III)
Bryce Tracey 2019-2020 Kingsville Kings Finlandia Univ. (NCAA III)
Jackson Arcan 2020-2021 Bradford Bulls SUNY-Oswego (NCAA III)
James Valente 2020-2021 Bradford Bulls Morrisville State College (NCAA III)
Caleb Serre 2020-2021 West Nipissing Lynx Univ. of Wisconsin-Stout (NCAA III)
Rocco Andreacchi 2020-2021 Bradford Rattlers SUNY-Oswego (NCAA III)
Lucas Joly 2020-2021 Bradford Rattlers Morrisville State College (NCAA III)
Dominic Della Civita 2020-2021 Bradford Rattlers Morrisville State College (NCAA III)
       
       
       
       
Professional      
Karl Linden 2006-2007 Bradford Rattlers Evansville Icemen (CHL)
Sacha Guimond 2008-2009 Nipissing Alouettes Utica Comets (AHL)
Nikolai Skladnichenko 2009-2010 Bobcaygeon Bucks Amur Khabarovsk (KHL)
Artyom Poshendyalov 2009-2010 Bradford Rattlers Admiral Vladivostok (KHL)
Alexander Nikulnikov 2010-2011 Shelburne Red Wings

Drafted #67 Overall by Barys Astana in the 2011 KHL Entry Draft

Maxim Zverev 2010-2011 Shelburne Red Wings

Drafted #34 Overall by Severstal Cherepovets in the KHL Entry Draft

Ryan Brain 2010-2014 Rama Aces Allen Americans (ECHL)
Michal Spacek 2012-2013 Bracebridge Phantoms Stockton Thunder (ECHL)
Quinn Ryan 2012-2013 Orangeville Americans Utah Grizzlies (ECHL)
Anton Todykov 2013-2014 Alliston Coyotes Vityaz Podolsk (KHL)
Sergei Bolshakov 2013-2014 Bradford Bulls Amur Khabarovsk (KHL)
Dustin Jesseau 2013-2014 Bradford Rattlers Evansville Icemen (ECHL)
Alex Zion 2013-2014 Orangeville Americans Utah Grizzlies (ECHL)
Curtis Martinu 2013-2014 Seguin Huskies Evansville Icemen (ECHL)
Ryan Devine 2013-2014 Toronto Blue Ice Jets Fort Wayne Komets (ECHL)
Mark Rozanov 2013-2014 Toronto Blue Ice Jets HK Sochi (KHL)
Jordan Stone 2014-2015 Orangeville Americans Utah Grizzlies (ECHL)
Francesco Corona 2014-2015 Rama Aces Tusla Oilers (ECHL)
Denis Tsaruk 2014-2015 Alliston Coyotes Jacksonville IceMen (ECHL)
Oleg Khalemin 2015-2016 Temiscaming Titans HK Sochi (KHL)
Kent Nusbaum 2016-2017 London Lakers Quad City Mallards (ECHL)
Adam Robinson 2016-2017 Meaford Knights Belfast Giants (EIHL)
Nick Pastorious 2017-2018 Niagara Whalers Newfoundland Growlers (ECHL)
TJ Sherwood 2017-2018 New Tecumseth Civics Brampton Beast (ECHL)
Stephen Alvo 2017-2018 St. George Ravens Jacksonville IceMen (ECHL)
Bryce Martin 2018-2019 Niagara Whalers South Carolina Stingrays (ECHL)
Elio-Emmanuel Noce 2018-2019 St. George Ravens Brampton Beast (ECHL)
Ivan Bondarenko 2018-2019 Tillsonburg Hurricanes Wichita Thunder (ECHL)
Dillon Hill 2019-2020 Niagara Whalers Fort Wayne Komets (ECHL)
Trevor Babin 2019-2020 Bradford Rattlers Adirondack Thunder (ECHL)
       
Major Junior      
Darren Archibald 2006-2007 Richmond Hill Rams Barrie Colts (OHL)
Aaron Scott 2008-2014 Bradford Rattlers Sudbury Wolves (OHL)
Nikolai Skladnicheenko 2009-2010 Bobcaygeon Bucks Kapitan Stupino Jr (MHL Russia)
Matus Matis 2009-2010 Bradford Rattlers Chicoutimi Sagueneens (QMJHL)
Clint Windsor 2009-2010 Innisfil Lakers Barrie Colts (OHL)
Viktor Perezhogin 2009-2010 Innisfil Lakers Amurskie Tigry Khabrocski (MHL Russia)
Nick D’Avolio 2009-2010 Oro-Medonte 77’s Chicago Steel (USHL)
Mikhail Shakov 2009-2011 Bobcaygeon Bucks Belie Tigri Orenburn (MHL Russia)
Rudolfs Prusis 2010-2011 Bradford Rattlers HK Riga (MHL Russia)
Alexander Galaysha 2010-2011 Jamestown Jets Mytischi Atlanta (MHL Russia)
Danil Semyan 2010-2011 Shelburne Red Wings Khimik Voskresensk (MHL Russia)
Maxim Zverev 2010-2011 Shelburne Red Wings Kapitan Stupino Jr (MHL Russia)
Stanislav Dzakhov 2010-2011 Shelburne Red Wings Fargo Force (USHL)
Nikita Jevpalovs 2010-2011 South Muskoka Shield Blainville-Boisbriand Armada (QMJHL)
Owen Bennington 2010-2013 Shelburne Red Wings Val-d'Or Foreurs (QMJHL)
Anton Todykov 2010-2014 Alliston Coyotes Krasnaya Armiya Moskva (MHL Russia)
Silas Neeposh 2011-2012 Temiscaming Titans Val-d'Or Foreurs (QMJHL)
Lubomir Fetkovic 2011-2012 Vaughan Stars Sioux Falls Stampede (USHL)
Vlad Vysotski 2011-2014 Shelburne Red Wings Berkuty Kubani Krasnodar (MHL Russia)
Alex Laliberte 2012-2013 Bracebridge Phantoms Val-d'Or Foreurs (QMJHL)
Lester Brown 2012-2013 Bracebridge Phantoms Halifax Mooseheads (QMJHL)
Lukas Sladkovsky 2012-2013 Bracebridge Phantoms Val-d'Or Foreurs (QMJHL)
Brandon Scott 2012-2013 Bradford Rattlers Sudbury Wolves (OHL)
Dan Vlach 2012-2013 Powassan Eagles Tatranski Vlci (MHL Russia)
Juris Dembickis 2012-2013 Rama Aces HK Riga (MHL Russia)
Alex Egorov 2012-2013 Shelburne Red Wings Yunior Kurgan (MHL Russia)
Jakub Vrana 2012-2013 Shelburne Red Wings Energie Karlovy Vary (MHL Russia)
Konstantin Kudrenko 2012-2013 Sturgeon Falls Lumberjacks Olympia Kirovo-Chepetsk (MHL Russia)
Mikhail Patrikeyev 2012-2013 Sturgeon Falls Lumberjacks Kuznetskie Medvedi (MHL Russia)
Steve Landry 2012-2013 Sturgeon Falls Lumberjacks Sudbury Wolves (OHL)
Andrei Novikov 2012-2014 South Muskoka Shield Serebryanye Lvy St. Petersburg (MHL Russia)
Dmitri Tatarchenkov 2012-2014 Toronto Predators Khimik Voskresensk (MHL Russia)
Nicolas Lachance 2013-2014 Alliston Coyotes Gatineau Olympiques (QMJHL)
Nikita Nikitin 2013-2014 Alliston Coyotes Berkuty Kubani Krasnodar (MHL Russia)
Sergey Shchenkov 2013-2014 Bradford Bulls Kuznetskie Medvedi (MHL Russia)
Artyom Kohokholev 2013-2014 Rama Aces Kristall Berdsk (MHL Russia)
Valery Ledovsky 2014-2014 Tottenham Steam Olimpiya Kirovo-Chepetsk (MHL Russia)
Marc Audet 2014-2015 Almaguin Spartans Acadie-Bathurst Titan (QMJHL)
Khassan Al-Dzhilaui 2014-2017 Bradford Rattlers Moscow Dymano (MHL Russia)
Dayton Murray 2015-2016 Temiscaming Titans North Bay Battalion (OHL)
Egor Kurbatov 2015-2017 Bradford Rattlers Victoriaville Tigres (QMJHL)
Noah Battaglia 2016-2017 Toronto Predators Erie Otters (OHL)
Lev Mikheyev 2018-2019 New Tecumseth Civics Sakhalinskiye Akuly (MHL Russia)
Ildan Gazimov 2018-2019 Almaguin Spartans Tolpar Ufa (MHL Russia)
Georgi Larshin 2019-2020 Bradford Rattlers MHK Krylia Sovetov Moskva (MHL Russia)
Nikita Sakhno 2019-2020 Bradford Rattlers Kapitan Stupino (MHL Russia)
Jacob Boucher 2020-2021 High Prairie Red Wings Edmonton Oil Kings (WHL)
       

North America Semi-Professional

     
Chase Tippin 2007-2008 Innisfil Lakers Richmond Renegades (SPHL)
Jesse Peneault 2007-2008 Nipissing Alouettes Danville Dashers (FPHL)
Nick Laporte 2007-2008 Nipissing Alouettes Mississippi Riverkings (SPHL)
Will Laporte 2007-2008 Nipissing Alouettes Danville Dashers (FPHL)
Brad Ritter 2008-2009 Bradford Rattlers Berkshire Battalion (FPHL)
Brad Schuler 2008-2009 Bradford Rattlers Huntsville Havoc (SPHL)
Daniel Carter 2009-2010 Innisfil Lakers Dayton Demolition (FPHL)
Kaleb Chillman 2009-2011 Algoma Avalanche Mississippi Riverkings (SPHL)
Michal Pastor 2010-2011 Elliot Lake Bobcats Danville Dashers (FPHL)
Andre Leclair 2011-2012 Temiscaming Titans Huntsville Havoc (SPHL)
Robin Mendelsohn 2011-2012 Temiscaming Titans Knoxville Ice Bears (SPHL)
Brandon Blair 2012-2013 Bracebridge Phantoms Danville Dashers (FPHL)
David Vondracek 2012-2013 Bobcaygeon Bucks Danbury Whalers (FPHL)
Edgars Ozolins 2012-2013 Bracebridge Phantoms Dayton Demons (FPHL)
Jake Lobato 2012-2013 Bracebridge Phantoms Dayton Demons (FPHL)
Lester Brown 2012-2013 Bracebridge Phantoms Danville Dashers (FPHL)
Jay Croop 2013-2014 Bradford Bulls Brewster Bulldogs (FPHL)
Ryan Alves 2013-2014 Lefroy Wave Danville Dashers (FPHL)
Anthony Lobianco 2013-2014 Orangeville Americans Brewster Bulldogs (FPHL)
Corey Evelyn 2013-2014 Temiscaming Titans Brewster Bulldogs (FPHL)
Frank Santelli 2013-2014 Temiscaming Titans Steel City Warriors (FPHL)
Nathan Judd-Warren 2013-2014 Toronto Attack Danville Dashers (FPHL)
Ryan Devine 2013-2014 Toronto Blue Ice Jets Port Huron Prowlers (FPHL)
Matt Rosebrook 2014-2015 Halton Ravens Berkshire Battalion (FPHL)
Stanislav Izvekov 2014-2015 Niagara Whalers Danbury Whalers (FPHL)
Steven Fowler 2014-2015 Orangeville Americans Mentor Ice Breakers (FPHL)
Frankie McClendon 2014-2015 Parry Sound Islanders Berlin River Drivers (FPHL)
Nick Wright 2014-2015 Parry Sound Islanders Berlin River Drivers (FPHL)
Denis Klecka 2014-2015 Seguin Huskies SCS Fighting Saints (FPHL)
Jaroslav Janeba 2014-2015 South Muskoka Shield North Shore Knights (FPHL)
Curtis Warren 2014-2015 Temiscaming Titans Cornwall Nationals (FPHL)
Dan Morin 2014-2015 Temiscaming Titans Danbury Whalers (FPHL)
Luis-Felipe Castellanos 2015-2016 Bobcaygeon Bucks Cornwall Nationals (FPHL)
Ivan Sergeev 2015-2016 Bracebridge Blues Watertown Wolves (FPHL)
Liam Finn 2015-2016 Bradford Bulls Watertown Wolves (FPHL)
Bradey Prosic 2015-2016 Halton Ravens North Shore Knights (FPHL)
Branko Oktavec 2015-2016 Kingsville Kings SCS Fighting Saints (FPHL)
Ivan Hodulov 2015-2016 Kingsville Kings SCS Fighting Saints (FPHL)
Jan Pechek 2015-2016 Kingsville Kings SCS Fighting Saints (FPHL)
Zack Zulkanycz 2015-2016 Kingsville Kings Port Huron Prowlers (FPHL)
Dan Potter 2015-2016 London Lakers Port Huron Prowlers (FPHL)
Brandon Bavis 2015-2016 Meaford Knights Berlin River Drivers (FPHL)
Taylor Jordan 2015-2016 Meaford Knights Port Huron Prowlers (FPHL)
Kyle Powell 2015-2016 Oshawa River Kings Watertown Wolves (FPHL)
Enver Presheva 2015-2016 Parry Sound Islanders SCS Fighting Saints (FPHL)
Ervin Halasz 2015-2016 Parry Sound Islanders SCS Fighting Saints (FPHL)
Matt Henderson 2015-2016 Parry Sound Islanders SCS Fighting Saints (FPHL)
Miroslav Hylena 2015-2016 Parry Sound Islanders SCS Fighting Saints (FPHL)
Vito Scaringi 2015-2016 Parry Sound Islanders SCS Fighting Saints (FPHL)
Robin Vortanov 2015-2016 Seguin Huskies SCS Fighting Saints (FPHL)
Jason Berube 2015-2016 Temiscaming Titans Carolina Thunderbirds (FPHL)
Graham Pickard 2015-2016 Tottenham Steam Watertown Wolves (FPHL)
Ilya Zhurin 2016-2017 Bradford Rattlers Northern Federals (FPHL)
Stepan Timofeyev 2016-2017 Bradford Rattlers Elmira Enforcers (FPHL)
Dan Leach 2016-2017 Kingsville Kings SCS Fighting Saints (FPHL)
Jakub Mecir 2016-2017 Kingsville Kings SCS Fighting Saints (FPHL)
Tyler Garcia 2016-2017 Kingsville Kings North Shore Knights (FPHL)
Jaromir Vlcek 2016-2017 Kingsville Kings SCS Fighting Saints (FPHL)
Connor Annett 2016-2017 Meaford Knights Watertown Wolves (FPHL)
Kyle Stevens 2016-2017 Meaford Knights Carolina Thunderbirds (FPHL)
Christian Whitcomb 2016-2017 New Tecumseth Civics Danville Dashers (FPHL)
Alex Basey 2016-2017 North York Renegades Danville Dashers (FPHL)
Patrik Zilak 2016-2017 North York Renegades Danville Dashers (FPHL)
Patrick Porkka 2016-2017 Parry Sound Islanders Mentor Ice Breakers (FPHL)
Milan Prusek 2016-2017 Parry Sound Islanders SCS Fighting Saints (FPHL)
Jan Vyoral 2016-2017 Parry Sound Islanders SCS Fighting Saints (FPHL)
Alex Whitehair 2017-2018 Almaguin Spartans North Shore Knights (FPHL)
Britton Whitehead 2017-2018 Almaguin Spartans North Shore Knights (FPHL)
Ricky Stanislawki 2017-2018 Almaguin Spartans Northern Federals (FPHL)
Zakk Bekolay 2017-2018 Bradford Bulls Cornwall Nationals (FPHL)
Brendan Hussey 2017-2018 Bradford Bulls Elmira Enforcers (FPHL)
Kyran Karol 2017-2018 Bradford Rattlers North Shore Knights (FPHL)
Ramil Talipov 2017-2018 Bradford Rattlers Carolina Thunderbirds (FPHL)
Ruslan Moskvitin 2017-2018 Bradford Rattlers North Shore Knights (FPHL)
Dante Juris 2017-2018 Bradford Rattlers Vermilion County Bobcats (SPHL)
Azat Tursynkhanov 2017-2018 Kingsville Kings Lehigh Valley Jr. Rebels (EHL)
Blake Naida 2017-2018 Kingsville Kings North Shore Knights (FPHL)
Daniel Krizek 2017-2018 Kingsville Kings North Shore Knights (FPHL)
David Vostarek 2017-2018 Kingsville Kings North Shore Knights (FPHL)
Elvar Olafsson 2017-2018 Kingsville Kings North Shore Knights (FPHL)
Ivan Mikhailov 2017-2018 Kingsville Kings North Shore Knights (FPHL)
Jakub Hendrych 2017-2018 Kingsville Kings North Shore Knights (FPHL)
Jan Prochazk 2017-2018 Kingsville Kings North Shore Knights (FPHL)
Matyas Kasek 2017-2018 Kingsville Kings Port Huron Prowlers (FPHL)
Nicholas Lang 2017-2018 Kingsville Kings North Shore Knights (FPHL)
Petr Panacek 2017-2018 Kingsville Kings North Shore Knights (FPHL)
Christian Pavlas 2017-2018 Kingsville Kings Caroliana Thunderbirds (FPHL)
Thomas McKinnon 2017-2018 Kingsville Kings Mentor Ice Breakers (FPHL)
Jan Prochazka 2017-2018 Kingsville Kings North Shore Knights (FPHL)
Liam Little 2017-2018 North York Renegades Danville Dashers (FPHL)
Chase Lewis 2017-2018 Meaford Knights Carolina Thunderbirds (FPHL)
Jason Stone 2017-2018 Meaford Knights Caroliana Thunderbirds (FPHL)
Aleksi Haapakoski 2017-2018 Seguin Huskies North Shore Knights (FPHL)
Aleksi Salminen 2017-2018 Seguin Huskies North Shore Knights (FPHL)
Devin Sroka 2017-2018 Seguin Huskies North Shore Knights (FPHL)
Horrance Cheung 2017-2018 Seguin Huskies North Shore Knights (FPHL)
Zan Markic 2017-2018 Seguin Huskies North Shore Knights (FPHL)
Daniel Vandal-Courte 2017-2018 South Muskoka Shield North Shore Knights (FPHL)
Libor Machan 2017-2018 South Muskoka Shield North Shore Knights (FPHL)
Aaron Smith 2017-2018 St. George Ravens Delaware Thunder (FPHL)
Lucas Pozzobon 2017-2018 St. George Ravens Port Huron Prowlers (FPHL)
Michael White 2017-2018 Temiscaming Titans North Shore Knights (FPHL)
Rylan Freed 2017-2018 Temiscaming Titans North Shore Knights (FPHL)
Dylan Farrel 2017-2018 Tillsonburg Hurricanes North Shore Knights (FPHL)
Bogdan Shleyev 2017-2018 Tottenham Steam Northern Federals (FPHL)
Nikita Polishchuk 2017-2018 Tottenham Steam Northern Federals (FPHL)
Adamo Asselin 2017-2018 West Nipissing Lynx Danbury Hat Tricks (FPHL)
Davide Asselin 2017-2018 West Nipissing Lynx Northern Federals (FPHL)
Kristers Bormanis 2017-2018 Windsor Aces Delaware Thunder (FPHL)
Timur Ulyanov 2018-2019 Almaguin Spartans Delaware Thunder (FPHL)
Christopher Hunt 2018-2019 Bradford Bulls Carolina Thunderbirds (FPHL)
Vitali Tarasov 2018-2019 Bradford Rattlers Elmira Enforcers (FPHL)
Daniel DiCristofaro 2018-2019 Bradford Rattlers Delaware Thunder (FPHL)
Joshua Lemke 2018-2019 Kingsville Kings Mentor Ice Breakers (FPHL)
Thomas Bell 2018-2019 London Lakers Danbury Hat Tricks (FPHL)
Eli Kinsman 2018-2019 Meaford Knights Battle Creek Rumble Bees (FPHL)
Austin Petrie 2018-2019 New Tecumseth Civics Watertown Wolves (FPHL)
Brendan Mackenzie 2018-2019 North York Renegades Mentor Ice Breakers (FPHL)
Troy Murray 2018-2019 North York Renegades Danville Dashers (FPHL)
Will Harvey 2018-2019 Niagara Whalers Watertown Wolves (FPHL)
Jordan Clarke 2018-2019 St. George Ravens Delaware Thunder (FPHL)
Alex Takacs 2018-2019 Tillsonburg Hurricanes Danville Dashers (FPHL)
Adam Cheezo 2018-2019 West Nipissing Lynx Watertown Wolves (FPHL)
Marquis Grant-Mentis 2019-2020 Bradford Bulls Columbus River Dragons (FPHL)
Trevor Babin 2019-2020 Bradford Rattlers Delaware Thunder (FPHL)
Ryan Dreossi 2019-2020 Durham Roadrunners Delaware Thunder (FPHL)
Elias Thompson 2019-2020 Meaford Knights Delaware Thunder (FPHL)
Kodiak Whiteduck 2019-2020 West Nipissing Lynx Danbury Hat Tricks (FPHL)
Zachary Hartig 2019-2020 Windsor Aces Port Huron Prowlers (FPHL)
Colton Maynard 2019-2020 Windsor Aces Port Huron Prowlers (FPHL)
Matt Stoia 2019-2020 Windsor Aces Port Huron Prowlers (FPHL)
Tyler Dellina 2020-2021 Bancroft Rockhounds Watertown Wolves (FPHL)
Josh Labelle 2020-2021 Bradford Bulls Watertown Wolves (FPHL)
Kyle Heitzner 2020-2021 Bradford Bulls Watertown Wolves (FPHL)
Noah Doyle 2020-2021 Bradford Bulls Columbus River Dragons (FPHL)
Alexis Quane-Arsenault 2020-2021 Bradford Rattlers Delaware Thunder (FPHL)
Larry Yellowknee 2021-2022 High Prairie Red Wings Watertown Wolves (FPHL)
Mikal Chalifoux 2021-2022 High Prairie Red Wings Binghamton Black Bears (FPHL)
Julian Favell 2021-2022 Tottenham Thunder Binghamton Black Bears (FPHL)
       
European Semi-Professional      
Bradley Watchorn 2006-2007 Richmond Hill Rams Bracknell Bees (EPIHL)
Christian Reber 2006-2007 Bradford Rattlers Langenthal (NLB Switzerland)
Craig Peacock 2006-2007 Richmond Hill Rams Peterborough Phantoms (EPL)
Massimo Camin 2006-2007 King Wild Pontebba (Italy Extraliga)
Carl Ostlund 2006-2009 Bradford Rattlers Lidingo Vikings (Sweden Div. 2)
Andreas Gotz 2007-2008 Bradford Rattlers Winterthur (Switzerland3)
Anton Holm 2007-2008 Innisfil Lakers Nacka HK (Sweden Div 1)
David Malicek 2007-2008 Bradford Rattlers Basel (NLB Switzerland)
Mattias Arvastsson 2007-2008 Innisfil Lakers Limhamn HC (Sweden Div 2)
Michael Will 2007-2008 Bradford Rattlers Braehead Clan (EIHL)
Noe Gersanois 2007-2008 Bradford Rattlers Strasbourg (France)
Oskar Braf 2007-2008 Innisfil Lakers Nacka HK (Sweden Div 1)
Kevin Moderer 2007-2009 Minden River Kings Graz 99ers (Austria Extraliga)
Chad Meagher 2007-2010 South Muskoka Shield Hofors HC (Sweden Div 2)
Dan Soderberg 2007-2010 South Muskoka Shield Hofors HC (Sweden Div 2)
Jens Kansell 2007-2010 Deseronto Storm Hofors HC (Sweden Div 2)
Viktor Brottman 2007-2010 Bradford Rattlers Vasby IK (Sweden Div. 1)
Andraz Andric 2008-2009 Innisfil Lakers Olimpija Ljubljana II (Slovenia Slohokej)
Andreas Johansson 2008-2009 Bobcaygeon Bucks Katrineholms HF (Sweden Div 3)
Christopher Tumba 2008-2009 Bradford Rattlers Norrtalje IK (Sweden Div. 2)
Denis Boblenkov 2008-2009 Bradford Rattlers HC Sumperk (Czech2)
Emil Arvidsson 2008-2009 Toronto Canada Moose Kallereds SK (Sweden Div 2)
Greg Martyn 2008-2009 Deseronto Storm Bracknell Bees (EPIHL)
Jacob Lokatt 2008-2009 Bradford Rattlers Balsta HC (Sweden Div. 1)
Manuel Oberleitner 2008-2009 South Muskoka Shield Graz 99ers II (Slohokej Austria)
Max Qwarnstrom 2008-2009 Deseronto Storm IFK Munkfors (Sweden Div 1)
Nikolajs Zurkovs 2008-2009 Bobcaygeon Bucks Dinamo Juniors Riga (Belarus Extraliga)
Samuel Odell 2008-2009 Bradford Rattlers Balsta HC (Sweden Div. 1)
Tobias Kathan 2008-2009 Oro-Medonte 77’s Amsterdam Capitals (Netherlands Extraliga)
Viliam Knap 2008-2009 Bradford Rattlers HC Presov (Slovakia2)
Ricky Greenslade 2008-2010 South Muskoka Shield Hofors HC (Sweden Div 2)
Alex Polischuk 2008-2012 Bradford Rattlers IFK Ore (Sweden Div 2)
Myles Mitchell 2008-2013 Bobcaygeon Bucks Königsborner JEC (Germany3)
Aaron Scott 2008-2014 Bradford Rattlers EHC Timmendorfer Strand (Germany3)
Anders Johnsson 2009-2010 Bradford Rattlers FASS Berlin (Germany3)
Branislav Jankovic 2009-2010 Elliot Lake Bobcats HC Kometa Brno (Czech Extraliga)
Eduard Sedivy 2009-2010 Elliot Lake Bobcats Team Slovakia U20 (Slovakia Professional)
Filip Kajba 2009-2010 Elliot Lake Bobcats HC Dukla Senica (Slovakia2)
Filip Soriano 2009-2010 Innisfil Lakers Wings HC Arlanda (Sweden Div 1)
Jesper Bruksner 2009-2010 Bobcaygeon Bucks Linden Hockey (Sweden Div 2)
Jesper Delfs 2009-2010 Bradford Rattlers EHC Timmendorfer Strand (Germany3)
Marc Lindh 2009-2010 Innisfil Lakers FoC Farsta (Sweden Div 2)
Marco Repitsch 2009-2010 Oro-Medonte 77’s HC Innsbruck (Austria2)
Mark Podobnik 2009-2010 Innisfil Lakers Olimpija Ljubljana II (Slovenia Slohokej)
Mark Rajevski 2009-2010 Bobcaygeon Bucks Varberg HK (Sweden Div 2)
Martijn Oosterwijk 2009-2010 Powasson Dragons Friesland Flyers (Netherlands Extraliga)
Martin Bjork 2009-2010 Bradford Rattlers Hofors HC (Sweden Div 2)
Matus Duris 2009-2010 Bobcaygeon Bucks HK 32 Liptovsky Mikulas (Slovakia 2)
Matus Herda 2009-2010 Algoma Avalanche HC Dukla Senica (Slovakia2)
Michele Zanatta 2009-2010 Innisfil Lakers Cortina (Italy)
Nils Berger 2009-2010 Innisfil Lakers Rapperswil (Switzerland NLA)
Oskar Arvidsson 2009-2010 Bobcaygeon Bucks AIK Harnosand (Sweden Div 1)
Patrik Smolen 2009-2010 Elliot Lake Bobcats HK Puchov (Slovakia2)
Pyotr Kabanov 2009-2010 Bradford Rattlers HK Astana (Kazakhstan)
Roman Jurak 2009-2010 Elliot Lake Bobcats HK Trnava (Slovakia 2)
Ivo Michel 2009-2011 Toronto Canada Moose Durnten (Switzerland4)
Pavel Egorov 2009-2012 Orangeville Americans Sokol Novocheboksarsk (Russia3)
Rupert Quiney 2009-2012 Toronto Canada Moose Telford Tigers (EPIHL)
Filip Andreasson 2009-2014 Bradford Rattlers Rimbo IF (Sweden Div 2)
Andreas Persson 2010-2011 Bradford Rattlers Surahammars IF (Sweden Div. 1)
Axel Myrenfors 2010-2011 Bradford Rattlers Nacka HK (Sweden Div. 1)
Bartlomiej Bychawski 2010-2011 Powasson Dragons JKH GKS Jastrzebie (Polska Liga Hokejowa)
Bartlomiej Niesluchowski 2010-2011 Powasson Dragons MMKS Podhale Nowy Targ (Polska Liga Hokejowa)
Daniel Frischmann 2010-2011 Oro-Medonte 77’s EHC Linz II (Austria2)
David Vallin 2010-2011 Bradford Rattlers Syrianska/Armeniska (Sweden Div. 2)
Filip Komorski 2010-2011 Powasson Dragons Legia Warszawa (Poland2)
Jonathan Landgren 2010-2011 Bradford Rattlers Vallentuna BK (Sweden Div 1)
Krzysztof Kantor 2010-2011 Powasson Dragons Stoczniowiec Gdansk (Polska Liga Hokejowa)
Ladislav Hruska 2010-2011 Elliot Lake Bobcats EV Füssen (Germany 3)
Louis Lockwood 2010-2011 Toronto Canada Moose Cardiff Devils (England ENL)
Maksims Firsovs 2010-2011 Algoma Avalanche Metalurgs Liepaja (Latvia Hockey League)
Mariusz Gurazda 2010-2011 Powasson Dragons GKS Tychy (Polska Liga Hokejowa)
Mateusz Bober 2010-2011 Powasson Dragons Phantoms Deurne Antwerp (Belguim Hockey League)
Nils Wilhelmsson 2010-2011 Bobcaygeon Bucks Forshaga IF (Sweden Div 1)
Patrick Gergel 2010-2011 Bobcaygeon Bucks HK Trebisov (Slovakia2)
Patrik Zicho 2010-2011 Elliot Lake Bobcats HK Puchov (Slovakia2)
Pawel Wadra 2010-2011 Powasson Dragons Unia Oswiecim (Poland2)
Peter Hofer 2010-2011 Toronto Canada Moose Durnten (Switzerland4)
Pierre Mathez 2010-2011 Bradford Rattlers Visp (NLB Switzerland)
Robert Sebesta 2010-2011 Elliot Lake Bobcats HC Dukla Senica (Slovakia2)
Tamas Odry 2010-2011 Bradford Rattlers Ujpesti TE (Interliga Hungary)
Yevgeni Rodionov 2010-2011 Shelburne Red Wings Burevestnik Ekaterinburg (Russia3)
Adrien Hervillard 2010-2012 Mattawa Voyageurs Lyon (France2)
Alex Bangert 2010-2012 Bradford Rattlers FASS Berlin II (Germany4)
Andrej Paska 2010-2012 Elliot Lake Bobcats MHK Blesky Detva (Slovakia3)
Charles Ferrigno 2010-2012 Elliot Lake Bobcats Mulhouse (France2)
Macieg Rompkowski 2010-2012 Sturgeon Falls Lumberjacks JKH GKS Jastrzebie (Polska Liga Hokejowa)
Pat Markart 2010-2012 Sturgeon Falls Lumberjacks Brooklyn Tigers City (Sweden Div 2)
Sylvester Sevcik 2010-2012 Vaughan Stars HKM Rimavska Sobota (Slovakia3)
Ugo Jaffeux 2010-2012 Bradford Rattlers Bordeaux (France2)
Glen Patterson 2010-2013 Bobcaygeon Bucks IFK Ore (Sweden Div 2)
Anton Todykov 2010-2014 Alliston Coyotes Gornyak Rudny (Kazakhstan)
Josef Babrnak 2010-2014 Shelburne Red Wings IK Aarhus (Denmark2)
Andre Leclair 2011-2012 Temiscaming Titans IFK Arboga (Sweden Div. 2)
Anton Yngwe 2011-2012 Bradford Rattlers Osby IK (Sweden Div 2)
Armin Trautmann 2011-2012 Sturgeon Falls Lumberjacks ERV Chemnitz 07 (Germany3)
Cain Nolan 2011-2012 Elliot Lake Bobcats Nijmegen Devils (Netherlands2)
Daniel Cuchran 2011-2012 Elliot Lake Bobcats HC Presov (Slovakia2)
Daniel Fjardsmans 2011-2012 Elliot Lake Bobcats IFK Ore (Sweden Div 1)
David Amnas 2011-2012 Sturgeon Falls Lumberjacks Mölndal Hockey (Sweden Div. 2)
Erik Lingvide 2011-2012 Elliot Lake Bobcats Nynäshamns IF (Sweden Div 1)
Garrett Nystedt 2011-2012 Mattawa Voyageurs HC Karvina (Czech3)
Gustaf Skoog 2011-2012 Elliot Lake Bobcats Göteborgs IK (Sweden Div 2)
Henry Rubey 2011-2012 Sturgeon Falls Lumberjacks Norrtälje IK (Sweden Div 3)
Louis Maillard 2011-2012 Bradford Rattlers Basel/KLH (Switzerland3)
Lukas Potocek 2011-2012 Elliot Lake Bobcats HC Presov (Slovakia2)
Nik Humar 2011-2012 Elliot Lake Bobcats Slavija Ljubljana (Slovenia)
Nikita Samiolov 2011-2012 Shelburne Red Wings HC Klatovy (Czech3)
Pavol Borki 2011-2012 Elliot Lake Bobcats HK Trebisov (Slovakia2)
Robin Mendelsohn 2011-2012 Temiscaming Titans IFK Arboga (Sweden Div 2)
Ross Murray 2011-2012 Temiscaming Titans Solway Sharks (NIHL)
Sebastian Andersson 2011-2012 Elliot Lake Bobcats Enköpings SK (Sweden Div 1)
Steeven Nicolet 2011-2012 Sturgeon Falls Lumberjacks Genève-Servette (NLA Switzerland)
Timi Tamminen 2011-2012 Sturgeon Falls Lumberjacks Kiekkohait (Finland Suomi-sarja)
Viktor Ahlund 2011-2012 Bradford Rattlers Kristianstads IK (Sweden Div 1)
Zoltan Fodor 2011-2012 Bobcaygeon Bucks Ferencváros TC (Hungary MOL)
Alexander Jonsson 2011-2013 Bradford Rattlers Njurunda SK (Sweden Div 1)
Bryn Robers 2011-2013 Temiscaming Titans Telford Tigers (EPIHL)
Claude Lotscher 2011-2013 Sturgeon Falls Lumberjacks Sierre (NLB Switzerland)
Illes Gallo 2011-2014 Bradford Rattlers Ferencváros TC (Hungary MOL)
Aki Virtanen 2012-2013 Bradford Rattlers IFK Tumba (Sweden Div 1)
Alfred Metz 2012-2013 Bradford Rattlers IFK Tumba (Sweden Div 1)
Andreas Gurfeldt 2012-2013 Bradford Rattlers IFK Tumba (Sweden Div 1)
Andreas Norrby 2012-2013 Bradford Rattlers IFK Arboga (Sweden Div. 2)
Dan Medrano 2012-2013 Temiscaming Titans CH Vitoria-Gasteiz (Spain)
Dan Vlach 2012-2013 Powassan Eagles HC Vrchlabi (Czech3)
Daniel Ahre 2012-2013 Bradford Rattlers Tierps HK (Sweden Div 1)
David Vondracek 2012-2013 Bobcaygeon Bucks HC Vrchlabi (Czech3)
Denis Klecka 2012-2013 Powassan Eagles HC Koprivnice (Czech4)
Dimetrije Filipovic 2012-2013 Bracebridge Phantoms HK Partizan Beograd (Serbia)
Dom Kundrat 2012-2013 Powassan Eagles Platina Chisinau (Czech4)
Edgars Ozolins 2012-2013 Bracebridge Phantoms Prizma Riga (Latvia)
Ilya Yavtuhovich 2012-2013 Shelburne Red Wings HK Vitebsk (Belarus)
Jakub Vrana 2012-2013 Shelburne Red Wings HC Klasterec nad Ohri (Czech3)
Jesse Michel 2012-2013 Bracebridge Phantoms Sollentuna HC (Sweden Div 2)
Jiri Kopec 2012-2013 Bradford Bulls Sokol Novocheboksarsk (Russia3)
Joey Verreijen 2012-2013 South Muskoka Shield Eindhoven Kemphanen (Netherlands)
Juris Dembickis 2012-2013 Rama Aces Dinamo Juniors Riga (Latvia)
Lukas Sundberg 2012-2013 Bradford Rattlers Spånga IS (Sweden Div 2)
Marcus Bergman 2012-2013 Bradford Rattlers IFK Tumba (Sweden Div 1)
Markus Olesko 2012-2013 Bracebridge Phantoms ERV Chemnitz 07 (Germany3)
Michael Alexander 2012-2013 Bradford Rattlers Sheffield Spartans (NIHL)
Milan Sestak 2012-2013 Powassan Eagles HC Havlickuv Brod (Czech2)
Miroslav Pokorny 2012-2013 Powassan Eagles MHC Martin (Slovakia)
Nemanja Vucurevic 2012-2013 Bracebridge Phantoms Lippe-Hockey-Hamm (Germany3)
Nicolas Bonvin 2012-2013 Toronto Canada Moose Forward (Switzerland3)
Oliver Gustafsson 2012-2013 Bradford Rattlers Kovlands IF (Sweden Div 1)
Patrik Lobl 2012-2013 Powassan Eagles HC Banik Sokolov (Czech3)
Sebastian Forslund 2012-2013 Bradford Rattlers Sollentuna HC (Sweden Div 2)
Stefan Bacher 2012-2013 Bradford Rattlers Deggendorfer SC (Germany3)
Tomas Makarovic 2012-2013 South Muskoka Shield HC Stadion Cheb (Czech4)
Ville Virtanen 2012-2013 Bradford Rattlers IFK Tumba (Sweden Div 1)
Tyler Schofield 2012-2013 Sturgeon Falls Lumberjacks Hofors HC (Sweden Div 2)
Dino Gombar 2012-2014 Bradford Rattlers Lippe-Hockey-Hamm (Germany3)
Aled Roberts 2012-2014 Rama Aces Deeside Dragons (NIHL)
Jakub Kulhanek 2012-2014 Seguin Huskies Annecy (France3)
Lukas Krucky 2012-2014 Seguin Huskies HC Uhersky Brod (Czech4)
Martin Kysa 2012-2014 Seguin Huskies HC Slovan Moravska Trebova (Czech4)
Patrik Kuchta 2012-2014 Seguin Huskies HC Prostejov (Czech2)
Filip Sedivy 2013-2014 Alliston Coyotes HC Topolcany (Slovakia 2)
Gordy Bonnel 2013-2014 Alliston Coyotes HC Pelhrimov (Czech3)
Randy Mortley 2013-2014 Alliston Coyotes Järvsö IK (Sweden Div 3)
Simon Obertas 2013-2014 Alliston Coyotes HC Topolcany (Slovakia U20)
Martin Lundstrom 2013-2014 Bracebridge Phantoms IL Kråkene Moss Hockey (Norway2)
Sam Waara 2013-2014 Bracebridge Phantoms Turnhout White Caps (Belgium)
Iiro Leppanen 2013-2014 Bradford Bulls PiTa (Finland3)
Samuli Toppari 2013-2014 Bradford Bulls PiTa (Finland3)
Verneri Pellinen 2013-2014 Bradford Bulls PiTa (Finland3)
D.J. Tahbazian 2013-2014 Bradford Rattlers Sörhaga/Alingsås HK (Sweden Div 2)
Dominic Nyffeler 2013-2014 Bradford Rattlers Thurgau (NLB Switzerland)
Joakim Lovgren 2013-2014 Bradford Rattlers Vännäs HC (Sweden Div 1)
Johan Beatty 2013-2014 Bradford Rattlers Wings HC Arlanda (Sweden Div 1)
Olle Vennstrom 2013-2014 Bradford Rattlers Ringerike (Norway2)
Austin Campbell 2013-2014 Mattawa Voyageurs IFK Ore (Sweden Div 2)
Dominik Barbora 2013-2014 Rama Aces HC Tabor (Czech3)
Casper Sandstrom 2013-2014 Seguin Huskies Limhamn HK (Sweden Div 3)
Dominik Fejt 2013-2014 Seguin Huskies SHK Hodonin (Czech3)
Jaroslav Janeba 2013-2014 Seguin Huskies VHK Vsetin (Czech3)
Johan Persson 2013-2014 Seguin Huskies Limhamn HK (Sweden Div 3)
Radim Dolezalek 2013-2014 Seguin Huskies HC Uhersky Brod (Czech4)
Joel Ahlin 2013-2014 Temiscaming Titans Värmdö HC (Sweden Div 1)
Jonathin Goulet 2013-2014 Temiscaming Titans Malungs IF (Sweden Div. 2)
Tom Jeffrey Goldmann 2013-2014 Toronto Attack GEC Ritter Nordhorn (Germany3)
Ivan Krotov 2013-2014 Toronto Predators HK Trnava (Slovakia 2)
Nikita Sidenko 2014-2015 Alliston Coyotes HK Astana (Kazakhstan)
Andrej Jamnicky 2014-2015 Alliston Coyotes HK 95 Povazska Bystrica (Slovakia 2)
Andy Biorac 2014-2015 Almaguin Spartans Hallstahammars HK (Sweden Div 2)
Elias Reinholdsson 2014-2015 Almaguin Spartans Tegs SK (Sweden Div 1)
Joakim Ostman 2014-2015 Almaguin Spartans StiL Hockey (Sweden Div 2)
Thomas Hamilton 2014-2015 Almaguin Spartans Hofors HC (Sweden Div 2)
Martin Nikolov 2014-2015 Almaguin Spartans Avesta BK (Sweden Div 2)
David Fjardsmans 2014-2015 Almaguin Spartans Skedvi/Säter (Sweden Div. 2)
Juraj Dzuroska 2014-2015 Bracebridge Blues HK 32 Liptovsky Mikulas (Slovakia 2)
Martin Klempa 2014-2015 Bracebridge Blues HK Spisska Nova Ves (Slovakia 2)
Elmar Trautmann 2014-2015 Bradford Rattlers Crocodiles Hamburg (Germany 3)
Erik Sandgren 2014-2015 Bradford Rattlers Lund Giants HC (Sweden Div 2)
Filip Granath 2014-2015 Bradford Rattlers FoC Farsta (Sweden Div 3)
Mikko Lindbom 2014-2015 Bradford Rattlers Asplöven HC (Sweden Div 1)
Oscar Lande 2014-2015 Bradford Rattlers Flemingsbergs IK (Sweden Div 3)
Peter Kumlin 2014-2015 Bradford Rattlers Hallstahammars HK (Sweden Div 2)
Robin Andersson 2014-2015 Bradford Rattlers Hammarby IF (Sweden Div 1)
Emil Henriksson-Melin 2014-2015 Grey Highlands Bravehearts Hille/Åbyggeby IK (Sweden Div 3)
Sarawut Danielsson 2014-2015 Grey Highlands Bravehearts Flemingsbergs IK (Sweden Div 2)
Brandon Billie 2014-2015 Halton Ravens Nittorps IK (Sweden Div 2)
Kevin Munge 2014-2015 Seguin Huskies Lund Giants HC (Sweden Div 2)
Mans Gustavsson 2014-2015 Seguin Huskies Lerums BK (Sweden Div 3)
Simon Uppman 2014-2015 Seguin Huskies Asplöven HC (Sweden Div 1)
Mans Gustavsson 2014-2015 Seguin Huskies Stenungsund HF (Sweden Div 2)
Lukas Sochurek 2014-2015 Seguin Huskies HC Slavia Praha (Czech 2)
David Hornak 2014-2015 South Muskoka Shield Viking HC (Sweden Div 2)
Tim Tarvis 2014-2015 South Muskoka Shield Hofors HC (Sweden Div 2)
Andreas Nordkvist 2014-2015 Temiscaming Titans Skedvi/Säter (Sweden Div. 2)
Daniel Britts 2014-2015 Temiscaming Titans Sudrets HC (Sweden Div 3)
Henrik Rittblad 2014-2015 Temiscaming Titans Hovås HC (Sweden Div 2)
Johan With 2014-2015 Temiscaming Titans Partille HK (Sweden Div 3)
Martin Jacobsson 2014-2015 Temiscaming Titans Sudrets HC (Sweden Div 3)
William Tonseth 2014-2015 Temiscaming Titans Enköpings SK (Sweden Div 1)
Steve McSwain 2014-2015 Toronto Attack Söderhamn/Ljusne (Sweden Div 2)
Kevin Yandon 2014-2015 Toronto Blue Ice Jets Sörhaga/Alingsås HK (Sweden Div 2)
Richard Brown 2014-2015 Toronto Blue Ice Jets Solent Devils (NIHL)
Karndeep Natt 2014-2015 Toronto Blue Ice Jets Sandvikens IK (Sweden Div 2)
Giancarlo Caranci 2014-2015 Toronto Blue Ice Jets Kiruna AIF (Sweden Div2)
Mitch Bursey 2014-2015 Tottenham Steam EHC Saastal (SwissDiv1)
Yoren De Smet 2014-2015 Tottenham Steam Liege Bulldogs (Belgium2)
Lukas Sadlon 2015-2016 Alliston Coyotes Svenstaviks HK (Sweden Div 2)
Nils Niklasson 2015-2016 Alliston Coyotes Piteå HC (Div 1)
Adam Axelsson 2015-2016 Almaguin Spartans HC Flyers (Sweden Div 2)
Erik Erkers 2015-2016 Almaguin Spartans Valbo HC (Div 1)
Gustav Wessling 2015-2016 Almaguin Spartans Sandvikens IK (Sweden Div 2)
Ludvig Nilsson 2015-2016 Almaguin Spartans Halmstad Hammers HC (Sweden Div 1)
Vladimir Dybanev 2015-2016 Bracebridge Blues HC Nove Zamky B (Slovakia 2)
Greg Wilson 2015-2016 Bradford Bulls Hofors HC (Sweden Div 2)
Jared Walker 2015-2016 Bradford Bulls Nynäshamns IF (Sweden Div 2)
Liam Finn 2015-2016 Bradford Bulls Hofors HC (Sweden Div 2)
Michael Lee 2015-2016 Bradford Bulls Kista HC (Sweden Div 3)
Stephen Eccles 2015-2016 Bradford Rattlers Belfast Giants (EIHL)
Rhys McCormick 2015-2016 Coldwater Falcons Basingstoke Bison (NIHL)
Ryan Morgan 2015-2016 Coldwater Falcons Invicta Dynamos (NIHL)
Justin Abraham 2015-2016 Halton Ravens Söderhamn/Ljusne (Division 2)
Danil Burdov 2015-2016 Kingsville Kings Sollefteå HK (Sweden Div 1)
Leon Marty 2015-2016 Kingsville Kings EHC Zuchwil-Regio (Swiss Div 1)
Ludwig Niederbach 2015-2016 Kingsville Kings Vännäs HC (Sweden Div 1)
Robert Lis 2015-2016 Kingsville Kings Alvesta SK (Sweden Div 2)
Lukas Faber 2015-2016 Oshawa River Kings HK Trnava (Slovakia 2)
Andrej Vojtas 2015-2016 Parry Sound Islanders HK Trnava (Slovakia 2)
Jakub Pejsa 2015-2016 Parry Sound Islanders IFK Strömsund (Division 2)
Jaroslav Bachraty 2015-2016 Parry Sound Islanders HK Trnava (Slovakia 2)
Cody Dray 2015-2016 Seguin Huskies Värnamo GIK (Division 2)
Jacob Starby 2015-2016 Seguin Huskies Töreboda HF (Sweden Div 2)
Matyas Hradil 2015-2016 Seguin Huskies HC Slavia Praha (Czech 2)
Nick Spindola 2015-2016 Seguin Huskies Skillingaryds IS (Sweden Div 3)
Reid Hamilton 2015-2016 Seguin Huskies Lysekils HK (Sweden Div 3)
Juraj Kamenicky 2015-2016 South Muskoka Shield HK Trnava (Slovakia 2)
Robin Gustavsson 2015-2016 South Muskoka Shield HC Flyers (Sweden Div 2)
Aaron Sullivan 2015-2016 Sturgeon Falls Lumberjacks Mörrums GoIS (Division 2)
Andreas Morger 2015-2016 Temiscaming Titans Skå IK (Sweden Div 3)
Jason Berube 2015-2016 Temiscaming Titans Hofors HC (Sweden Div 2)
Sakari Starkkila 2015-2016 Temiscaming Titans Salamat (II Divisioona)
Denny Dubblestyne 2015-2016 Tottenham Steam Lindefallets SK (Sweden Div 2)
Dylan Wallace 2015-2016 Tottenham Steam Ånge IK (Division 2)
Frederik Sury 2015-2016 Tottenham Steam HK Skalica (Slovakia 2)
Kevin Walker 2015-2016 Tottenham Steam Åmåls SK (Sweden Div 2)
Michael Bergman 2015-2016 Tottenham Steam Skutskärs SK (Sweden Div 2)
Nathan Johnson 2015-2016 Tottenham Steam Ockelbo HC (Sweden Div 3)
Kaleb Rossel 2015-2017 Alliston Coyotes Viggbyholms IK (Div 2)
Zach Renfrew 2016-2017 Almaguin Spartans Vindelns HF (Sweden Div 2)
Tyler Quintos 2016-2017 Bradford Bulls Åstorps IK (Sweden Div 2)
Kenneth Lindell 2016-2017 Bradford Rattlers Värmdö HC (Sweden Div 2)
Kevin Dutrevil 2016-2017 Bradford Rattlers Diö GoIF (Sweden Div 3)
Lukas Maros 2016-2017 Bradford Rattlers HC Nove Zamky B (Slovakia 2)
Marcus Hedberg 2016-2017 Bradford Rattlers Munkedals BK (Sweden Div 3)
Rasmus Brunnberg 2016-2017 Bradford Rattlers Värmdö HC (Sweden Div 2)
Cedric Wirz 2016-2017 Kingsville Kings SC Altstadt Olten (Swiss Div2)
Jente Wellens 2016-2017 Kingsville Kings Sharks Mechelen (Belgium2)
Martijn Broerse 2016-2017 Kingsville Kings Dordrecht Lions (Netherlands 2)
Regan Yew 2016-2017 London Lakers Avesta BK (Sweden Div 2)
Severin Christen 2016-2017 London Lakers HC Prättigau-Herrschaft (SwissDiv1)
Robin Yew 2016-2017 London Lakers Avesta BK (Sweden Div 2)
Carmine Vietri 2016-2017 New Tecumseth Civics Lindefallets SK (Sweden Div 2)
Carmine Vietri 2016-2017 New Tecumseth Civics Lindefallets SK (Sweden Div 3)
Blake Luscombe 2016-2017 Niagara Whalers Söderhamn/Ljusne (Sweden Div 2)
Oskar Levin 2016-2017 Niagara Whalers HK Cheboksary (Russia3)
Brandon Cercone 2016-2017 Niagara Whalers Söderhamn/Ljusne (Sweden Div 2)
Marco Luciani 2016-2017 North York Renegades Lindefallets SK (Sweden Div 3)
Raffaele Maietta 2016-2017 North York Renegades Lindefallets SK (Sweden Div 2)
Simone Pilon 2016-2017 North York Renegades Como (Italy2)
Jon Stewart 2016-2017 Northumberland Stars Lysekils HK (Sweden Div 3)
Marc Dubuc 2016-2017 Oshawa River Kings Fotskäls HC (Sweden Div 3)
Sergey Erileev 2016-2017 Oshawa River Kings Skutskärs SK (Sweden Div 2)
Josh Cameron 2016-2017 Oshawa River Kings GSK Hockey (Sweden Div 2)
David Senecal 2016-2017 Parry Sound Islanders Ockelbo HC (Sweden Div 3)
Joel Kupfer 2016-2017 Parry Sound Islanders SC Lyss (SwissDiv1)
Gian-Marco Schumacher 2016-2017 Parry Sound Islanders HC Prättigau-Herrschaft (SwissDiv1)
Flurin Hobi 2016-2017 Parry Sound Islanders HC Prättigau-Herrschaft (SwissDiv1)
Claudio Clement 2016-2017 Parry Sound Islanders HC Prättigau-Herrschaft (SwissDiv1)
Simon Berglind 2016-2017 South Muskoka Shield Järfälla HC (Sweden Div2)
Kristian Luptak 2016-2017 South Muskoka Shield HC Presov (Slovakia2)
Corey Flemington 2016-2017 St. George Ravens Nittorps IK (Sweden Div 3)
Adam Polomsky 2016-2017 St. George Ravens HK Spisska Nova Ves (Slovakia 2)
Hugo Noller 2016-2017 Temiscaming Titans Kållereds SK (Sweden Div 2)
Larri Vartiainen 2016-2017 Temiscaming Titans Nynäshamns IF (Sweden Div 2)
Morris Kaitanen 2016-2017 Temiscaming Titans Salamat (II Divisioona)
Ross Connolly 2016-2017 Temiscaming Titans Whitley Warriors (NIHL)
Lee Pollitt 2016-2017 Temiscaming Titans Blackburn Hawks (NIHL)
Veli Makinen 2016-2017 Temiscaming Titans Smedjebacken HC (Sweden Div2)
Andrey Patalovskiy 2016-2017 Toronto Attack Skutskärs SK (Sweden Div 2)
Daniel Byrne 2016-2017 Toronto Attack Söderhamn/Ljusne (Sweden Div 2)
Mark Turnbull 2016-2017 Toronto Attack Whitley Warriors (NIHL)
Jesse Georgopoulos 2016-2017 Toronto Predators Ockelbo HC (Sweden Div 3)
Christian Halman 2016-2017 Tottenham Steam Hällefors IK (Sweden Div 3)
Jesse Martel 2016-2017 Tottenham Steam Åsele IK (Sweden Div 2)
Marcus Shellhammer 2016-2017 Tottenham Steam Tibro IK (Sweden Div 2)
Ruskin Springer-Hughes 2016-2017 Tottenham Steam Nottingham Lions (NIHL)
Ryan Sutton 2016-2017 Tottenham Steam Basingstoke Bison (NIHL)
Rene Hvizdos 2016-2017 Tottenham Steam HK Spisska Nova Ves (Slovakia 2)
Alex Cyrenne 2016-2017 West Nipissing Lynx Svenstaviks HK (Sweden Div 2)
Shane Stillwell 2017-2018 Almaguin Spartans Fotskäls HC (Sweden Div 3)
Britton Whitehead 2017-2018 Almaguin Spartans Nynäshamns IF (Sweden Div. 2)
Bryan Austin 2017-2018 Almaguin Spartans Nynäshamns IF (Sweden Div. 2)
Morgan Kjellgren 2017-2018 Almaguin Spartans Nacka HK (Sweden Div. 2)
Ralfs Circenis 2017-2018 Almaguin Spartans Lindefallets SK (Sweden Div. 2)
Alex Whitehair 2017-2018 Almaguin Spartans Nynäshamns IF (Sweden Div. 2)
Isak Carlen 2017-2018 Almaguin Spartans Brooklyn Tigers (Sweden Div. 2)
Nick Kent 2017-2018 Almaguin Spartans Glimma HK (Sweden Div.3)
Kaelan O'Flynn 2017-2018 Almaguin Spartans Orsa IK(Sweden Div.2)
Gabreil Sbop 2017-2018 Almaguin Spartans Unterland (Italy 2)
Edgars Mamajs 2017-2018 Almaguin Spartans HK Dinaburga (Latvia)
Erik Spath 2017-2018 Almaguin Spartans Nynäshamns IF (Sweden Div. 2)
Adrian Carlsen 2017-2018 Bradford Bulls Hvidovre II (Denmark2)
Joey Keenan 2017-2018 Bradford Bulls Tibro IK (Sweden Div 2)
Jack Flynn 2017-2018 Bradford Bulls Invicta Dynamos (NIHL)
Jonne Walkky 2017-2018 Bradford Bulls IK Guts (Sweden Div 2)
Karri Lehtoranta 2017-2018 Bradford Bulls Pantterit (III-divisioona)
Martin Vorcak 2017-2018 Bradford Bulls HKM Zvolen U20 (Slovakia U20)
Jack Chudleigh 2017-2018 Bradford Bulls Svegs IK (Sweden Div 2)
Ryan Dimillo 2017-2018 Bradford Bulls Svegs IK (Sweden Div 2)
Janne Niemela 2017-2018 Bradford Bulls KeKi (III-divisioona)
Gustav Larsson 2017-2018 Bradford Rattlers Sollentuna HC (Sweden Div 1)
Alex Mitsionis 2017-2018 Bradford Rattlers Lindefallets SK (Sweden Div 2)
Ross Cowan 2017-2018 Bradford Rattlers Slough Jets (NIHL 1)
Alexei Mashkov 2017-2018 Bradford Rattlers HK MGTU Baumana Moskva (MSHL1 Russia)
Kristers Bormanis 2017-2018 Bradford Rattlers Prizma Riga (Latvia)
Oskar Rzekanowski 2017-2018 Bradford Rattlers KuRy (II-divisioona)
Alex Hoffmann 2017-2018 Bradford Rattlers HK Levice (Slovakia2)
Styrmir Maack 2017-2018 Kingsville Kings Skautafelag Reykjavikur (Iceland)
Nicolas Jouanne 2017-2018 Kingsville Kings Skautafelag Reykjavikur (Iceland)
Jeremy Roosli 2017-2018 Kingsville Kings Wild Stars (SwissDiv3)
Marek Malinsky 2017-2018 Kingsville Kings Kalix HC (Swden Div 1)
Cohen Weadick 2017-2018 London Lakers Kaunas Hockey-2 (Lithuania2)
Hampus Wall 2017-2018 Meaford Knights IFK Arboga (Sweden Div. 2)
Daniel McCall 2017-2018 Meaford Knights Belfast Giants SNL (SNL)
Stanislas Lebegue 2017-2018 Meaford Knights Courbevoie (France3)
Daniel Bureau 2017-2018 Meaford Knights Ockelbo HC (Sweden Div 3)
Callum Queenan 2017-2018 Meaford Knights Whitley Warriors (NIHL)
Alexander Naskov 2017-2018 Meaford Knights Ornskoldsvik HF (Sweden Div.1)
Danil Vasilyev 2017-2018 New Tecumseth Civics Kulager Petropavlosk (Kazakhstan)
Vasili Aniskin 2017-2018 New Tecumseth Civics HK Astana (Kazakhstan)
Elias Berglund 2017-2018 Niagara Whalers Avesta BK (Sweden Div 2)
Ilshat Zaripov 2017-2018 Northhumberland Stars Prizma Riga (Latvia)
Joseph Gretton 2017-2018 Northhumberland Stars Peterborough Phantoms (NIHL)
Liam Cooper 2017-2018 Oshawa River Kings LN91 (Sweden Div 2)
Niko Kakko 2017-2018 Seguin Huskies LeKi (II-divisioona)
Vili Liimatainen 2017-2018 Seguin Huskies LeKi (II-divisioona)
Aleksi Salminen 2017-2018 Seguin Huskies Kisa-Eagles (II-divisioona)
Devin Dezarn-Sroka 2017-2018 Seguin Huskies IFK Strömsund (Sweden Div 2)
Devin Sroka 2017-2018 Seguin Huskies IFK Strömsund (Sweden Div 2)
Tyler Sheridan 2017-2018 Seguin Huskies Uddevalla HC (Sweden Div.3)
Sebastian H.R. Andersen 2017-2018 Seguin Huskies Odense II (Denmark2)
Ladislav Soos 2017-2018 Seguin Huskies SHK 37 Piestany (Slovakia3)
Georgi Blagoev 2017-2018 Seguin Huskies CSKA Sofia (Bulgaria)
Juan Monge 2017-2018 Seguin Huskies C.H. Jaca (Spain)
Aleks Stoilov 2017-2018 Seguin Huskies CSKA Sofia (Bulgaria)
Dimitri Beer 2017-2018 South Muskoka Shield EHC Wetzikon (SwissDiv1)
Giacomo Nicolodi 2017-2018 South Muskoka Shield Fiemme (Italy2)
NarUSporte Baptiste 2017-2018 South Muskoka Shield VG Hockey (Sweden Div 3)
Jacob Olivieri 2017-2018 South Muskoka Shield Fotskäls HC (Sweden Div 3)
Kamil Paciga 2017-2018 South Muskoka Shield HK Spisska Nova Ves (Slovakia 2)
NarUSporte Baptiste 2017-2018 South Muskoka Shield IFK Strömsund (Sweden Div2)
Martin Chovanec 2017-2018 South Muskoka Shield HK Levice (Slovakia Div2)
Alessio Piroso 2017-2018 St. George Ravens Pusteral/Val Pusteria (AlpsHL Italy)
Aaron Smith 2017-2018 St. George Ravens Ulricehamns IF (Sweden Div 2)
Bryan Sieber 2017-2018 Tillsonburg Hurricanes HC Eisbaren St. Gallen (SwissDiv3)
Max Elmgren 2017-2018 Tillsonburg Hurricanes Rydaholms SK (Sweden Div.3)
Maxim Korobeinikov 2017-2018 Tillsonburg Hurricanes Malax IF (II-divisioona)
Julien Vogt 2017-2018 Temiscaming Titans Amenville (France3)
Gustav Rollfelt 2017-2018 Temiscaming Titans Malaro HF (Sweden Div 3)
Jakob Vilhelmsson 2017-2018 Temiscaming Titans Lenhovda IF (Sweden Div. 3)
Harald Sundell 2017-2018 Temiscaming Titans Lofstad AIK (Sweden Div.3)
Vignir Arason 2017-2018 Temiscaming Titans Fjolnir (Iceland)
Kristjan Kristinsson 2017-2018 Temiscaming Titans Fjolnir (Iceland)
Carl Mogard 2017-2018 Temiscaming Titans FoC Farsta (Sweden Div. 2)
Victor Lilja 2017-2018 Temiscaming Titans Ronneby IK (Sweden Div. 3)
Joakim Braneby 2017-2018 Temiscaming Titans Guldsmedshytte SK (Sweden Div. 2)
Hampus Andersson 2017-2018 Temiscaming Titans Hovås HC (Sweden Div 3)
Albin Palsson 2017-2018 Temiscaming Titans FoC Farsta (Sweden Div2)
Neil Vermillion 2017-2018 Temiscaming Titans Avesta BK (Sweden Div.3)
Simon Brannvall 2017-2018 Temiscaming Titans Lindlovens IF (Sweden Div1)
Lorenz Frank 2017-2018 Toronto Predators EC KSV Flowers (Austria4)
Ilan Scarella 2017-2018 Toronto Predators Limoges (France3)
Andrei Zayats 2017-2018 Toronto Predators Zemgale (Latvia)
Kamil Rypar 2017-2018 Tottenham Steam SHK iClinic Hodonin (Czechia3)
Vyacheslav Chegrintsev 2017-2018 Tottenham Steam SKHL Crvena Zvezda (IntHL Serbia)
Antoine Gsegner 2017-2018 Ville-Marie Pirates Briancon (France2)
Cedric Lachapelle 2017-2018 Ville-Marie Pirates Roanne (France3)
Louis Busch 2017-2018 West Nipissing Lynx EG Diez-Limburg (Germany3)
Alexander Vigor 2017-2018 West Nipissing Lynx Montpellier (France2)
Oliver Johansson 2017-2018 West Nipissing Lynx Arvika HC (Sweden Div2)
Brett Mennear 2017-2018 Windsor Aces ERSC Amberg (Germany4)
Ilya Kachko 2017-2018 Windsor Aces HK Lida (Belarus)
Roman Isaykov 2017-2018 Windsor Aces Aviator Baranovichi (Belarus2)
Jacob Walter 2018-2019 Tillsonburg Hurricanes IFK Ore (Sweden Div. 3)
Eisai Arai 2018-2019 Temiscaming Titans Värnamo GIK (Sweden Div 2)
Loic Odin 2018-2019 Temiscaming Titans HC Vallee de Joux (Swiss Div1)
Charles Blandin 2018-2019 Almaguin Spartans Montpellier (France2)
Deivids Tempelmanis 2018-2019 Almaguin Spartans Zemgale (Latvia)
Dennis Flack 2018-2019 Almaguin Spartans Kista HC (Sweden Div.3)
Jesse Laasonen 2018-2019 Bradford Bulls Osby IK (Sweden Div.2)
Jonatan Persson 2018-2019 Bradford Bulls Toreboda HF (Sweden Div.2)
Artur Chirkov 2018-2019 Bradford Bulls IFK Lepplax (II-divisioona)
Melwin Thorsson 2018-2019 Bradford Rattlers Malungs IF (Sweden 1)
Alvari Rautiainen 2018-2019 Bradford Rattlers MaKo (III-divisioona)
Nathan Sanderson 2018-2019 Bradford Rattlers Boro/Vetlanda HC (Sweden Div.2)
Arsen Gindullin 2018-2019 Bradford Rattlers Ledyanye Volki Kiev (Ukraine)
Terrance McLean 2018-2019 Bradford Rattlers Malax IF (II-divisioona)
Marek Martiska 2018-2019 Bradford Rattlers HK Gladiators Trnava (Slovakia2)
Adam Suchomer 2018-2019 Bradford Rattlers Hochstadter EC (Germany3)
Jori Hovi 2018-2019 Bradford Rattlers Trelleborgs IF (Sweden Div.2)
Patrik Sleziak 2018-2019 Bradford Rattlers HK Martin (Slovakia2)
Jayson Zahner 2018-2019 Bradford Rattlers EHC Illnau-Effretikon (SwissDiv2)
Aleski Haapakoski 2018-2019 Kingsville Kings D-Kiekko (Suomi-sarja Finalnd)
Zan Markic 2018-2019 Kingsville Kings Triglav Kranj (IntHL Slovenia)
Hans Martin Meling 2018-2019 Kingsville Kings Haugesund Seagulls (Norway2)
Nils Munzberg 2018-2019 Meaford Knights Black Dragons Erfurt (Germany3)
Vojtech Svoboda 2018-2019 Meaford Knights HC Draci Bilina (Czechia3)
Filip Planka 2018-2019 Meaford Knights HC Falcons Sokol Karvina (Czechia4)
Arvid Sjogren 2018-2019 New Tecumseth Civics Astrops AIK (Sweden Div. 3)
Humberto Sosa 2018-2019 Niagara-on-the-Lake Nationals Milenio Logrono (Spain)
Ilja Cetvertak 2018-2019 Niagara-on-the-Lake Nationals Hasle/Loren (Norway2)
Blake Hembruff 2018-2019 Niagara Whalers Solleftea HL (Sweden Div.2)
Daniil Chetyrkin 2018-2019 Northhumberland Stars Ledyanye Volki Kiev (Ukraine)
Kirill Serlapov 2018-2019 Northhumberland Stars Krasnoyarskie Rysi (Russia3)
Arttu Leppakangas 2018-2019 Northhumberland Stars KuKu (III-divisioona Finland3)
Timothe Cachard 2018-2019 Northhumberland Stars Roanne (France3)
Alec Goldstone 2018-2019 Northhumberland Stars Streatham IHC (NIHL 1)
Hughston Rozario 2018-2019 North York Renegades Bollnas IS (Sweden Div.3)
Matthew Friend 2018-2019 Oshawa River Kings Basingstoke Bison (NIHL)
Dylan Lavallee 2018-2019 Ottawa Sharpshooters IFK Stromsund (Sweden Div.3)
Samuel Tuovinen 2018-2019 Ottawa Sharpshooters EKS III-divisioona (Finland3)
Martin Hracek 2018-2019 Ottawa Sharpshooters IFK Lepplax (II-divisioona)
Kamil Jarembak 2018-2019 South Muskoka Shield MHK Kezmarok (Slovakia3)
Libor Machan 2018-2019 South Muskoka Shield Vienna Capitals Silver (AlpsHL Italy)
Allan Saar 2018-2019 South Muskoka Shield Viru Sputnik (Estonia)
Samuel Rychvalsky 2018-2019 South Muskoka Shield HK Bardejov (Slovakia3)
Nicolas Struhar 2018-2019 South Muskoka Shield HK Partizanske (Slovakia3)
Hardarshan Hoonjan 2018-2019 South Muskoka Shield Lysekils HK (Sweden Div 3)
Felix Theander 2018-2019 South Muskoka Shield Lenhovda IF (Sweden Div. 3)
Daniel Sembera 2018-2019 South Muskoka Shield HC Kometa Bruno B (Czechia3)
Marko Ondov 2018-2019 St. George Ravens HK Spisska Nova Ves (Slovakia 2)
Jokiam Braneby 2018-2019 Temiscaming Titans Guldsmedshytte SK (Sweden Div. 2)
Axel Hallor 2018-2019 Temiscaming Titans Hallefors IK (Sweden Div.2)
Erik Lilliecreutz 2018-2019 Temiscaming Titans Varnamo GIK (Sweden Div.2)
Zdenek Fabry 2018-2019 Temiscaming Titans HC Draci Bilina (Czechia3)
Filippo Guaita 2018-2019 Temiscaming Titans Como (Italy2)
Victor Mattsson 2018-2019 Temiscaming Titans Nor IK (Sweden Div.3)
Filip Berg Langeli 2018-2019 Temiscaming Titans Hasle/Loren (Norway2)
Ray Smith 2018-2019 Tillsonburg Hurricanes IFK Ore (Sweden Div. 3)
Keegan Crawley 2018-2019 Tillsonburg Hurricanes IFK Ore (Sweden Div. 3)
Kameron Wilson 2018-2019 Tillsonburg Hurricanes IFK Ore (Sweden Div. 3)
Taylor Woolcott 2018-2019 Tillsonburg Hurricanes IFK Falkoping (Sweden Div3)
Dmitri Selyutin 2018-2019 Tillsonburg Hurricanes HK Tambov (VHL Russia)
Ivan Vorobyov 2018-2019 Tillsonburg Hurricanes Yermak Angarsk (VHL Russia)
Louis Rabelle 2018-2019 Tillsonburg Hurricanes Meudon (France3)
Scott Burvill 2018-2019 Tottenham Steam Svegs IK (Sweden Div 2)
Jason Ikin 2018-2019 Tottenham Steam Oxford City Stars (NIHL 1)
Nicolas Bellerose 2018-2019 Ville-Marie Pirates Roanne (France3)
Allan Villand 2018-2019 Ville-Marie Pirates Roanne (France3)
Yegor Kasparov 2018-2019 West Nipissing Lynx HK Brest-2 (Belarus Vysshaya)
Moritz Ertl 2018-2019 West Nipissing Lynx EHC Schaffhausen (SwissDiv2)
Victor Schneuwly 2018-2019 West Nipissing Lynx HC Le Mouret (SwissDiv2)
Giulio Costa 2018-2019 West Nipissing Lynx EHC St. Mortiz (SwissDiv2)
Martin Petiul 2019-2020 Almaguin Spartans Energija Elektrenai (Lithuania)
Amadeus Grusland 2019-2020 Almaguin Spartans Lenhovda IF (Sweden Div. 3)
Aldus Granath 2019-2020 Almaguin Spartans Astrops AIK (Sweden Div. 3)
Anton Nordlander 2019-2020 Almaguin Spartans IFK Arboga (Sweden Div. 2)
Vladislav Busarov 2019-2020 Almaguin Spartans Narva HK PSK (Estonia)
Artyom Starodubtsev 2019-2020 Almaguin Spartans Soderhamn/Ljusne HC (Sweden Div.2)
Leon Hartl 2019-2020 Bancroft Rockhounds Blue Devils Weiden (Germany3)
Martin Cervicek 2019-2020 Bancroft Rockhounds HC WIKOV Hronov (Czechia3)
Theodrore Bundock 2019-2020 Bancroft Rockhounds Oxford City Stars (NIHL 1)
Vladimir Builov 2019-2020 Bancroft Rockhounds KiePo (III-divisioona Finland3)
Griff Eden-Parish 2019-2020 Bancroft Rockhounds Oxford City Stars (NIHL 1)
Tomas Gazik 2019-2020 Bancroft Rockhounds SHK 37 Piestany (Slovakia3)
Michael Greco 2019-2020 Bradford Bulls Ange IK (Sweden Div.2)
Yevgeni Lukin 2019-2020 Bradford Rattlers Metallurg Zhoblin (Belarus)
Lucas Boillat 2019-2020 Bradford Rattlers HC Yverdon les Bains (SwissDiv1)
Vojtech Pfeifer 2019-2020 Bradford Rattlers Varberg HK (Sweden Div.3)
Daniil Shults 2019-2020 Bradford Rattlers HK Bryansk (NMHL Russia)
Simon Birkehorn 2019-2020 Bradford Rattlers Tierps HK (Sweden Div.2)
Edgars Landsbergs 2019-2020 Bradford Rattlers Milton Keynes Lightning (NIHL)
Linus Brofaldt 2019-2020 Bradford Rattlers Arvika HC (Sweden Div2)
Simon Hollander 2019-2020 Bradford Rattlers Kils AIK (Sweden Div.2)
Simone Pelloni 2019-2020 Durham Roadrunners GDT Bellinzona II (SwissDiv2)
Jan Novak 2019-2020 Kingsville Kings Laser HT (Suomi-sarja)
Petr Sup 2019-2020 Kingsville Kings HC Banik Pribram (Czechia3)
Matej Krupka 2019-2020 London Lakers Draci Pars Sumperk (Czechia2)
Andy Muthu 2019-2020 Meaford Knights IFK Osteraker (Sweden Div.3)
Wiktor Plewnia 2019-2020 Meaford Knights MOSM Tychy (Poland2)
Rojus Adamonis 2019-2020 Meaford Knights Kaunas Hockey (Lithuania)
Emil Lovig Larsen 2019-2020 Meaford Knights Herlev II (Denmark2)
Roman Kulakov 2019-2020 New Techcumseth Civics Kristall Saratov (Russia3)
Cody Woodward 2019-2020 New Techcumseth Civics KHL Sisak (Croatia)
Kyle Weeks 2019-2020 New Techcumseth Civics KHL Sisak (Croatia)
Jake Price 2019-2020 Niagara Whalers Telford Tigers (NIHL)
Temirlan Skindirov 2019-2020 Northumberland Stars LKH Lodz (Poland2)
Reimand Mladenov 2019-2020 Northumberland Stars NSA Sofia (Bulgaria)
Pavol Kubala 2019-2020 Northumberland Stars HK 95 Povazska Bystrica (Slovakia2)
Mateo Cabral 2019-2020 North York Renegades Nittorps IK (Sweden Div.2)
Jakub Biernat 2019-2020 Ottawa Sharpshooters Orli Znojmo (EBEL Czechia)
Daniil Babchuk 2019-2020 Slave Lake Icedogs Dnepr Kherson (Ukraine)
Nick Frischknecht 2019-2020 South Muskoka Shield SC Herisau (SwissDiv1)
Ilya Zheltakov 2019-2020 South Muskoka Shield GSK Hockey (Sweden Div.2)
Artur Motskevitsus 2019-2020 South Muskoka Shield IFK Ore (Sweden Div.3)
Johan Trang 2019-2020 South Muskoka Shield Hedemora SK (Sweden Div.2)
Axel Juntorp 2019-2020 St. George Ravens Nittorps IK (Sweden Div.2)
Zac McInall 2019-2020 St. George Ravens Soderhamn/Ljusne HC (Sweden Div.2)
Bret Mcinall 2019-2020 St. George Ravens Soderhamn/Ljusne HC (Sweden Div.2)
Adam Garaj 2019-2020 St. George Ravens HC Sabinov (Slovakia3)
Rodrigo Sacristan 2019-2020 Tottenham Steam Prizma/IHS (Latvia2)
Patrik Linnumae 2019-2020 Temiscaming Titans HC Panter Tallinn (Estonia)
Christian Ward 2019-2020 West Nipissing Lynx Ange IK (Sweden Div.2)
Isak Vacietis 2019-2020 West Nipissing Lynx Kramfors-Alliansen (Sweden Div.2)
Mihajlo Manojlovic 2019-2020 Windsor Aces Triglav Kranj (IntHL Slovenia)
Dawson McKenzie 2020-2021 Bancroft Rockhounds Wasquehal (France3)
Philip Niklaus Muhlestein 2020-2021 Bancroft Rockhounds EHC Boll (SwissDiv2)
Leon Holzheuer 2020-2021 Bancroft Rockhounds WildHogs HC Arosa (SwissDiv4)
Vladislav Nikiforov 2020-2021 New Tecumseth Civics Ertis Pavlodar (Kazakhstan)
Jonathan Giancotti 2020-2021 Slave Lake Icedogs Varberg HK (Sweden Div.3)
Tucker Evans 2020-2021 Slave Lake Icedogs Varberg HK (Sweden Div.3)
Brady Meldrum 2020-2021 Slave Lake Icedogs Varberg HK (Sweden Div.3)
Yegor Grishichkin 2020-2021 Temiscaming Titans Sobol Beryoza (Belarus Vysshaya)
Kristaps Jasevs-Volonts 2021-2022 Bancroft Rockhounds Ventspils (Latvia2)
       
ACHA & College      
Jake Williams 2007-2008 Elliot Lake Bobcats Davenport University (ACHA II)
Drew Scannella 2008-2009 Elliot Lake Bobcats Neumann Univ. (ACHA)
Travis White 2008-2012 Bradford Rattlers Davenport Univ. (ACHA)
Brad Edwards 2009-2010 Deseronto Storm Lindenwood Univ. - Belleville (ACHA)
Mackenzie Thiessen 2009-2010 Elliot Lake Bobcats Univ. of Central Oklahoma (ACHA)
Serafino Centrella 2009-2010 Bradford Rattlers College of New Jersey (ACHA II)
Donny Danroth 2009-2014 South Muskoka Shield Williston State College (NCJAA)
Aaron Beally 2010-2011 Vaughan Wild Davenport Univ. (ACHA)
Jordan Tuttle 2010-2011 Sturgeon Falls Lumberjacks Columbia Basin College (ACHA)
Marcus McSweney 2010-2011 Sturgeon Falls Lumberjacks Univ. of Michigan-Dearborn (ACHA)
Mike Boyd 2010-2011 Oro-Medonte 77’s Monroe Community College (NCJAA)
Patrick Cormack 2010-2011 Toronto Canada Moose Liberty Univ. (ACHA)
Phillip Haywood 2010-2011 Bradford Rattlers Kent State Univ. (ACHA)
Robert Marlinski 2010-2011 Jamestown Jets Florida Gulf Coast University (ACHA)
Adrien Hervillard 2010-2012 Mattawa Voyageurs Thompson Rivers Univ. (BCIHL)
Myles Neuneker 2010-2013 Bradford Rattlers Florida Gulf Coast Univ. (ACHA)
Jarrett Pfeiffer 2010-2014 Seguin Huskies Indiana Tech (ACHA)
Tanner Swift 2010-2014 South Muskoka Shield Williston State College (NCJAA)
Alex Grose 2011-2012 Sturgeon Falls Lumberjacks Iowa State Univ. (ACHA)
Alexander Grose 2011-2012 Sturgeon Falls Lumberjacks Iowa State Univ. (ACHA)
Evan Sharpshair 2011-2012 Orangeville Americans California State U. - Northridge (ACHA II)
Harley Manus 2011-2012 Elliot Lake Bobcats South Dakota State Univ. (ACHA)
Michael Smart 2011-2012 Toronto Canada Moose Iowa State Univ. (ACHA)
Nathan Nelson 2011-2012 Shelburne Red Wings Indiana Tech (ACHA)
Steven Altman 2011-2012 Lefroy Wave Bryn Athyn College (ACHA)
Adam Marceau 2011-2013 Sturgeon Falls Lumberjacks Canadore College (OCCCR)
Brian Ratkowski 2011-2013 Orangeville Americans Minot State Univ. (ACHA)
Devin Nyers 2011-2013 Orangeville Americans Holy Cross College (ACHA)
Robert Sutherland 2011-2013 Bradford Rattlers Western Connecticut State Univ. (ACHA II)
Aaron Boyce 2011-2014 Temiscaming Titans Portage College (CCAA)
Christian Tyson 2011-2014 Orangeville Americans Lindenwood Univ. - Belleville (ACHA)
Cody Popovich 2011-2014 Bradford Rattlers Univ. of Toledo (ACHA)
J.J. Bond 2011-2014 Orangeville Americans Robert Morris U Gold (ACHA)
Mike Kurek 2011-2014 Orangeville Americans Calvin Univ. (ACHA)
Robin Bonvin 2011-2014 Toronto Predators Iowa State Univ. (ACHA)
Spencer Ashby 2011-2014 South Muskoka Shield Rochester College (ACHA)
Adam Loeffelman 2012-2013 South Muskoka Shield Robert Morris U Springfield (ACHA)
Charles Williams 2012-2013 Bracebridge Phantoms Liberty Univ. (ACHA)
Christian Lea 2012-2013 Toronto Canada Moose Lindenwood Univ. (ACHA)
Christian Vivian 2012-2013 South Muskoka Shield Utah State Univ. (ACHA)
Joel Green 2012-2013 Orangeville Americans Holy Cross College (ACHA)
Josh Pascoe 2012-2013 South Muskoka Shield Adrian College Gold (ACHA)
Kyle Koop 2012-2013 Bradford Bulls Indiana Tech (ACHA)
Kyle Taylor 2012-2013 Bobcaygeon Bucks Univ. of Michigan-Dearborn (ACHA)
Matthew Sertic 2012-2013 Bradford Bulls Bryn Athyn College (ACHA)
Max Vorob 2012-2013 Sturgeon Falls Lumberjacks Florida Atlantic Univ. (ACHA)
Nicholas Brouillette 2012-2013 Bradford Bulls Aquinas College (ACHA)
Reid Duguid 2012-2013 Toronto Attack Indiana Univ. of PA (ACHA)
Robert Ward 2012-2013 Sturgeon Falls Lumberjacks Liberty Univ. (ACHA)
Ryan McNulty 2012-2013 Orangeville Americans Univ. of Maryland-Baltimore (ACHA)
Ryan Sidun 2012-2013 Sturgeon Falls Lumberjacks Liberty Univ. (ACHA)
Tim Camden 2012-2013 Bracebridge Phantoms Lindenwood Univ. (ACHA)
Adam Jakopin 2012-2014 Toronto Attack Lindenwood Univ. - Belleville (ACHA)
Donovan Auger 2012-2014 Toronto Attack Portage College (CCAA)
Ian Donnan 2012-2014 Toronto Attack West Virginia Univ. (ACHA)
Jacob Fallis 2012-2014 Bradford Bulls Indiana Tech (ACHA)
Alex Untersberger 2013-2014 Halton Ravens Eastern Michigan Univ. (ACHA)
Andrei Novikov 2013-2014 South Muskoka Shield Univ. of Central Oklahoma (ACHA)
Austin Cline 2013-2014 Bradford Bulls Northern Michigan Univ. (ACHA)
Austin Stevens 2013-2014 Powassan Eagles Univ. of Michigan-Dearborn (ACHA)
Bobby Domin 2013-2014 Seguin Huskies Univ. of Michigan-Dearborn (ACHA)
Bruno Novotny 2013-2014 Alliston Coyotes Waldorf College (ACHA)
Carson Malinowski 2013-2014 Meaford Knights Western Michigan Univ. (ACHA)
Cody Staub 2013-2014 Seguin Huskies Univ. of Michigan-Dearborn (ACHA)
Conner Brochu 2013-2014 Meaford Knights Univ. of Louisville (ACHA)
Connor Scott 2013-2014 Seguin Huskies Lindenwood Univ. - Belleville (ACHA)
Daniel Gowans 2013-2014 Bradford Bulls Arizona State Univ. (ACHA)
Daniel Hussey 2013-2014 Orangeville Americans Lindenwood Univ. - Belleville (ACHA)
Derek Van Ness 2013-2014 Alliston Coyotes Lindenwood Univ. - Belleville (ACHA)
Devan Turcotte 2013-2014 Temiscaming Titans Williston State College (NCJAA)
Ethan Loo 2013-2014 Bracebridge Phantoms Univ. of Vermont (ACHA)
Jae Woo Kim 2013-2014 Bradford Bulls Northern Michigan Univ. (ACHA)
Jay Croop 2013-2014 Bradford Bulls Monroe Community College (NCJAA)
Jeff Nolfo 2013-2014 Seguin Huskies Northern Michigan Univ. (ACHA)
Joel Wakelin 2013-2014 Halton Ravens Adrian College Black (ACHA)
John Champlain 2013-2014 Lefroy Wave Robert Morris Univ. (ACHA)
Linus Kleman 2013-2014 Bradford Rattlers Daniel Webster College (ACHA)
Lucas Hard 2013-2014 Powassan Eagles Univ. of Michigan-Dearborn (ACHA)
Luis Lopez 2013-2014 Sturgeon Falls Lumberjacks Texas State Univ. (ACHA)
Matt Emoff 2013-2014 Orangeville Americans Holy Cross College (ACHA)
Nelson Stoneham 2013-2014 Orangeville Americans Holy Cross College (ACHA)
Patrick Gleason 2013-2014 Sturgeon Falls Lumberjacks Univ. of Texas-El Paso (ACHA)
Trent Edwards 2013-2014 Orangeville Americans Univ. of Colorado (ACHA)
Trevor Knoll 2013-2014 Meaford Knights Univ. of Cincinnati (ACHA)
Tyler Collard 2013-2014 Toronto Attack West Virginia Univ. (ACHA)
Tyler Teglia 2013-2014 Bradford Rattlers Daniel Webster College (ACHA)
Chris Kerr 2014-2014 Bracebridge Blues Colorado State Univ. (ACHA III)
Nicholas Holencik 2014-2015 Alliston Coyotes Univ. of Scranton (ACHA)
Adrien Sebag 2014-2015 Bracebridge Blues Adrian College Black (ACHA)
Jakub Kochta 2014-2015 Bracebridge Blues Univ. of Texas-El Paso (ACHA II)
Gilbert Oldreive 2014-2015 Bradford Bulls Adrian College Black (ACHA)
Yuval Rosenthal 2014-2015 Bradford Bulls Colorado State Univ. (ACHA)
Zan Hobbs 2014-2015 Bradford Bulls Weber State Univ. (ACHA II)
Austin Grawbarger 2014-2015 Bradford Rattlers Univ. of Texax El-Paso (ACHA II)
Duncan Cameron 2014-2015 Bradford Rattlers Stevenson Univ. (ACHA II)
Oscar Lande 2014-2015 Bradfprd Rattlers Eastern Michigan Univ. (ACHA)
Cole Dezainde 2014-2015 Cambridge Bears McKendree Univ. (ACHA II)
Andrew Best 2014-2015 Cambridge Bears McKendree Univ. (ACHA II)
Kevin Quinlan 2014-2015 Meaford Knights Norwich Univ. (ACHA)
Kendall McAteer-Sierra 2014-2015 Meaford Knights Univ. of Colorado - Colo Springs (ACHA III)
Ben Eliason 2014-2015 Niagara Whalers Penn State Univ. (ACHA II)
Robert Mcnamara 2014-2015 Niagara Whalers Niagara Univ. (ACHA)
Shane Cross 2014-2015 Niagara Whalers Univ. of Louisville (ACHA)
Allistair Duncan 2014-2015 Niagara Whalers Trinity Western University (BCIHL)
Kurt Schmidt 2014-2015 North York Renegades Robert Morris Univ. (ACHA)
Sean Lucian 2014-2015 Orangeville Americans Univ. of Maryland-Baltimore Cnty (ACHA)
Taylor Powell 2014-2015 Orangeville Americans Towson Univ. (ACHA)
Will Whalen 2014-2015 Orangeville Americans Illinois State Univ. (ACHA)
Jonathan Chin 2014-2015 Rama Aces Concordia Univ. Ann Arbor (NAIA)
Shayne Borden 2014-2015 Rama Aces Northern Michigan Univ. (ACHA)
Ty Watt 2014-2015 Rama Aces McKendree Univ. (ACHA)
Brad Nolan 2014-2015 Seguin Huskies Lebanon Valley College (ACHA)
Jimmie Kotilainen 2014-2015 Seguin Huskies Indiana Tech (ACHA)
Ryan Sandrin 2014-2015 South Muskoka Shield Simon Fraser Univ. (BCIHL)
Spencer Poscente 2014-2015 Sturgeon Falls Lumberjacks Eastern Michigan Univ. (ACHA)
Joey Molfetta 2014-2015 Temiscaming Titans Indiana Tech (ACHA)
Wade Orlowski 2014-2015 Temiscaming Titans Oakland Univ. (ACHA)
Cody Burtch 2014-2015 Toronto Attack Williston State College (NCJAA)
Steven Tierney 2014-2015 Toronto Predators Mercyhurst Univ. (ACHA)
Ryan Marker 2014-2015 Tottenham Steam Neumann Univ. (ACHA)
Trevor Pode 2014-2015 Tottenham Steam Rochester College (ACHA)
Austin Cunningham 2015-2016 Alliston Coyotes Univ. of Central Oklahoma (ACHA)
Vasilii Zhizhenkov 2015-2016 Alliston Coyotes Minnesota State Univ, (ACHA II)
Britton Whitehead 2015-2016 Almaguin Spartans Lindenwood Univ. (ACHA II)
Karel Simek 2015-2016 Almaguin Spartans Lindenwood Univ. Belleville (ACHA II)
Jake Janes 2015-2016 Bobcaygeon Bucks Univ. of Arkansas (ACHA III)
Oleg Peliusenok 2015-2016 Bracebridge Blues Univ. of Texas (ACHA II)
Hunter Wood 2015-2016 Bradford Bulls Utah State Univ. (ACHA II)
Jon Strand 2015-2016 Bradford Bulls Davenport Univ. (ACHA)
Hunter DePorter 2015-2016 Bradford Bulls Concordia Univ. (ACHA II)
Cole Kubic 2015-2016 Colborne Chiefs Univ. of Idaho (ACHA II)
Michael Aarons 2015-2016 Coldwater Falcons Robert Morris Univ. (ACHA III)
Garreth Lewis-Reiter 2015-2016 Coldwater Falcons Midland Univ. (NAIA)
Storm Evans 2015-2016 Grey Highlands Bravehearts Univ. of Texas El Paso (ACHA II)
Cameron Pfeiffer 2015-2016 Grey Highlands Bravehearts Indiana Tech (ACHA III)
Brendan Pfeiffer 2015-2016 Grey Highlands Bravehearts Concordia Univ. Ann Arbor (NAIA)
Rio Virgoe 2015-2016 Grey Highlands Bravehearts Univ. of Arkansas (ACHA)
CJ Nicholson 2015-2016 Kingsville Kings Adrian College (ACHA)
Kyle Boerner 2015-2016 Kingsville Kings Adrian College (ACHA)
Marcel Kottek 2015-2016 Kingsville Kings Adrian College (ACHA)
Ryan Gruszka 2015-2016 Kingsville Kings Williston State College (ACHA II)
Steven Szekesy 2015-2016 Kingsville Kings Adrian College (ACHA)
Cameron Kincaid 2015-2016 Komoka Dragons Weber State Univ. (ACHA II)
Garrett Hodgson 2015-2016 London Lakers Weber State Univ. (ACHA II)
Damian Caringi 2015-2016 London Lakers Maryville University (ACHA II)
Jared Binguis 2015-2016 Meaford Knights Sault College (ACHA III)
Joshua Greenaker 2015-2016 Meaford Knights Robert Morris Univ. Peoria (ACHA III)
Colton Anstey 2015-2016 Niagara Whalers Univ. of Buffalo (ACHA)
Joseph Mancuso 2015-2016 Niagara Whalers John Carroll Univ. (ACHA)
Michael Lask 2015-2016 Niagara Whalers Univ. of Buffalo (ACHA)
John Tomlinson 2015-2016 Norfolk Vikings UMass (Amherst ) (ACHA II)
Nathaniel Schwartz 2015-2016 Norfolk Vikings Kent State Univ. (ACHA)
Dalton Teeter 2015-2016 Norfolk Vikings Iowa State Univ. (ACHA)
Brett Bloor 2015-2016 North York Renegades Univ. of Texas El Paso (ACHA II)
Dalton Monaghan 2015-2016 North York Renegades Univ. of Texas El Paso (ACHA II)
Joseph Alexander 2015-2016 Orangeville Ice Crushers Univ. of NC-Wilmington (ACHA II)
Anthony Thurston 2015-2016 Orangeville Ice Crushers Niagara Univ. (ACHA)
Joe Illig 2015-2016 Orangeville Ice Crushers Finlandia Univ. (ACHA II)
Benjamin Adams 2015-2016 Orangeville Ice Crushers Stanford Univ, (ACHA II)
Zander Zafiro 2015-2016 Orangeville Ice Crushers Trine Univ. (ACHA III)
Braedan Turco 2015-2016 Parry Sound Islanders Sault College (ACHA III)
Connor Wherrett 2015-2016 Parry Sound Islanders Univ. of Toledo (ACHA)
Colin Staub 2015-2016 Seguin Huskies Eastern Michigan Univ. (ACHA)
Dillon Keay 2015-2016 South Muskoka Shield New York Univ. (ACHA)
Stefan Wallach 2015-2016 Sturgeon Falls Lumberjacks Montana State Univ, (ACHA II)
Ted Bunton 2015-2016 Sturgeon Falls Lumberjacks Colorado State Univ. (ACHA III)
Dominic Manochio 2015-2016 Temiscaming Titans Indiana Tech (ACHA)
Kurtis Klinger 2015-2016 Temiscaming Titans Santa Rosa Junior College (ACHA III)
Marcus Rose 2015-2016 Tottenham Steam Adrian College (ACHA)
Joseph Hicks 2016-2017 Almaguin Spartans Western Connecticut State Univ. (ACHA III)
Mikael Vallerand 2016-2017 Bradford Bulls Univ. of Central Oklahoma (ACHA)
Kyle Vigar 2016-2017 Bradford Rattlers Trine Univ. (ACHA II)
Josh Lund 2016-2017 Bradford Rattlers Trinity Western University (BCIHL)
Brendan Sorrels 2016-2017 Kingsville Kings Rochester College (ACHA)
Chase Stanford 2016-2017 Kingsville Kings Indiana Univ. of PA (ACHA)
Marvin Simmons 2016-2017 Kingsville Kings Grand Canyon University (ACHA II)
Ondrej Tomek 2016-2017 Kingsville Kings Adrian College (ACHA II)
Zach McDonough 2016-2017 Kingsville Kings Adrian College (ACHA II)
Wes Werner 2016-2017 Kingsville Kings McKendree University (ACHA II)
Regan Yew 2016-2017 London Lakers Univ. of Oklahoma (ACHA)
Darren Stattersfield 2016-2017 London Lakers Billingham Stars (NIHL)
Jacobo Perez 2016-2017 Meaford Knights Florida Gulf Coast Univ. (ACHA III)
Kevin Palma 2016-2017 Meaford Knights Florida Atlantic Univ. (ACHA)
Cullen Bonnel 2016-2017 New Tecumseth Civics Stevenson Univ. (ACHA II)
Curtis Acker 2016-2017 New Tecumseth Civics Niagara Univ. (ACHA)
Dalton Anderson 2016-2017 New Tecumseth Civics Adrian College (ACHA II)
Paolo Sivilotti 2016-2017 Niagara Whalers Mercyhurst Univ. (ACHA)
Matthew Tielbur 2016-2017 Niagara Whalers Univ. of Iowa (ACHA II)
Austin Guanzon 2016-2017 Orangeville Ice Crushers Adrian College (ACHA III)
Tyler Majewski 2016-2017 Orangeville Ice Crushers Davenport Univ. (ACHA II)
Mitchell Niesar 2016-2017 Oshawa Riverkings Calvin College (ACHA)
Patrick Bosiger 2016-2017 Oshawa Riverkings Mercyhurst Univ. (ACHA II)
Cameron Potter 2016-2017 Oshawa Riverkings Calvin College (ACHA)
Alexandre Sode 2016-2017 Seguin Huskies Adrian College (ACHA)
Billy Denis 2016-2017 South Muskoka Shield Lindenwood Univ. - Belleville (NAIA)
Jack Krolak 2016-2017 South Muskoka Shield Iowa State Univ. (ACHA)
Matthew Janke 2016-2017 South Muskoka Shield Lindenwood Univ. Belleville (ACHA II)
Miles Levtov 2016-2017 Toronto Predators Rochester College (ACHA)
Phil Liakakos 2016-2017 Toronto Predators Midland Univ. (NAIA)
Denver Lundstrom 2017-2018 Almaguin Spartans Univ. of Delaware (ACHA II)
Conor Eastaugh 2017-2018 Almaguin Spartans Adrian College (ACHA III)
Adam Morton 2017-2018 Almaguin Spartans Vancouver Island Univ. (BCIHL)
Josh Brunton 2017-2018 Bradford Bulls Univ. of Central Oklahoma (ACHA)
Matt Barrette 2017-2018 Bradford Rattlers Adrian College (ACHA III)
Liam Sweeney 2017-2018 Bradford Rattlers Vancouver Island Univ. (BCIHL)
Cameron Neaylon 2017-2018 Bradford Rattlers Grand Canyon University (ACHA )
Gavin Hudspeth 2017-2018 Bradford Rattlers Canisus College (ACHA)
Jiri Sup 2017-2018 Kingsville Kings Adrian College (ACHA II)
Dominik Mikulcak 2017-2018 Kingsville Kings Adrian College (ACHA II)
Hunter Lanetz 2017-2018 London Lakers Indiana Univ. of PA (ACHA)
Matthew Ellsworth 2017-2018 Meaford Knights Univ. of Illionis (ACHA II)
David Hooper 2017-2018 Meaford Knights Briercrest College (ACAC)
Phillippe Kemmer 2017-2018 New Tecumseth Civics Maryville University (ACHA)
Matthew Simoncelli 2017-2018 New Tecumseth Civics Maryville University (ACHA II)
Anthony Pullicino 2017-2018 New Tecumseth Civics Sault College (ACHA III)
Riley Mackenzie 2017-2018 Niagara Whalers Niagara Univ. (ACHA)
Jordan Pitts 2017-2018 Niagara Whalers Kent State Univ. (ACHA)
Ethan Spaxman 2017-2018 Niagara Whalers Brock Univ. (USport)
John Swaitek 2017-2018 Niagara Whalers Concordia Univ. Wisconsin (ACHA II)
Erik Peavey 2017-2018 Niagara Whalers Florida Gulf Coast Univ. (ACHA III)
David Christopher 2017-2018 Niagara Whalers Niagara Univ. (ACHA)
Solan Shifara 2017-2018 Oshawa Riverkings Maryville Univ. (ACHA II)
Tanner Fausnaugh 2017-2018 Seguin Huskies Univ. of Toledo (ACHA)
John Duffy 2017-2018 Seguin Huskies Stony Brook Univ. (CHF)
Patrick Mongiello 2017-2018 Seguin Huskies Adrian College (ACHA II)
Anthony Picciano 2017-2018 Seguin Huskies Maryville University (ACHA II)
Ryan Schirano 2017-2018 South Muskoka Shield Mercyhurst Univ. (ACHA II)
Colten Smith 2017-2018 Temiscaming Titans Vancouver Island Univ. (BCIHL)
Nathan Butkowski 2017-2018 Toronto Predators Kent State Univ. (ACHA)
Drew Lenway 2017-2018 Toronto Predators Univ. of Scranton (ACHA)
Mickeal Lachapelle 2017-2018 Ville-Marie Pirates Air Force Academy (ACHA III)
Tommy Gramando 2017-2018 Tottenham Steam Lynn University (ACHA III)
Anthony Podder 2017-2018 Tottenham Steam Robert Morris Univ. Gold (ACHA)
Nolan Dresch 2017-2018 Windsor Aces Trine Univ. (ACHA II)
Freddy Peters 2018-2019 Almaguin Spartans Williston State College (ACHA II)
Noah Maikisch 2018-2019 Bradford Bulls Univ. of Buffalo (ACHA)
Frederik Gildsig 2018-2019 Bradford Bulls Davenport Univ. (ACHA)
Mitchell Devin-Cann 2018-2019 Bradford Bulls Sault College (ACHA II)
Tyler Hayes 2018-2019 Bradford Bulls Univ. of NC-Charlotte (CHF)
Keven Lapointe 2018-2019 Bradford Rattlers Lindenwood Univ. (ACHA)
David Berta 2018-2019 Bradford Rattlers Niagara Univ. (ACHA)
Filip Kafka 2018-2019 Kingsville Kings Adrian College (ACHA)
Matyas Mach 2018-2019 Kingsville Kings Adrian College (ACHA II)
Frankie Moore 2018-2019 Meaford Knights Roosevelt Univ. (ACHA)
Brady Klassen 2018-2019 Meaford Knights Williston State College (ACHA II)
Erik Colstrup 2018-2019 Meaford Knights Williston State College (ACHA II)
Luke McDonald 2018-2019 Niagara-on-the-Lake Nationals Indiana Tech (ACHA II)
Jordan Butler 2018-2019 Niagara-on-the-Lake Nationals Marian Univ. (ACHA II)
Joe Fratantonio 2018-2019 Niagara-on-the-Lake Nationals Univ. of Toledo (ACHA)
Kaleb Perez 2018-2019 Niagara-on-the-Lake Nationals Texas State Univ. (ACHA II)
Matt Greco 2018-2019 Northhumberland Stars Robert Morris Univ. (ACHA)
Bryce Patterson 2018-2019 Northhumberland Stars Rochester Univ. (ACHA)
Kanyn Rogers 2018-2019 Northhumberland Stars Waldorf Univ. (ACHA)
Alexander Sherret 2018-2019 North York Renegades Liberty Univ. (ACHA II)
T.K. Mwamba 2018-2019 Ottawa Sharpshooters Rochester Univ. (ACHA)
Davis Goodwin 2018-2019 Ottawa Sharpshooters Rochester Univ. (ACHA)
Sam Hinnant 2018-2019 South Muskoka Shield Northern Arizona Univ. (ACHA III)
Zachary White 2018-2019 South Muskoka Shield Central Connecticut State Univ. (ACHA II)
Kurtis Stacey 2018-2019 South Muskoka Shield Sault College (ACHA II)
Bennett Oxborough 2018-2019 St. George Ravens Niagara Univ. (ACHA)
Kyle Fritz 2018-2019 Tillsonburg Hurricanes Purdue Univ. Northwest (ACHA II)
Trey Bruggeman 2018-2019 Tillsonburg Hurricanes Millersville Univ. (ACHA II)
Allon Levitin 2018-2019 Toronto Predators Niagara Univ. (ACHA)
Max Weinman 2018-2019 Toronto Predators Univ. of Delaware (ACHA)
Osman Cholak 2018-2019 Tottenham Steam Northern Illinois Univ. (ACHA)
A.J. Bailey 2018-2019 Tottenham Steam Waldorf Univ. (ACHA)
Luis Mendozza 2018-2019 Tottenham Steam Calvin Univ. (ACHA)
Ondrej Patha 2018-2019 Tottenham Steam Midland Univ. (ACHA)
Joey Zappa 2018-2019 Windsor Aces Western Michigan Univ. (ACHA)
Anthony Crews 2018-2019 Windsor Aces Concordia Univ. Ann Arbor (ACHA)
Wylie Nunn 2019-2020 Almaguin Spartans Lake Superior State Uni. (ACHA II)
Nikita Eruslanov 2019-2020 Almaguin Spartans McKendree Univ. (ACHA)
Anthony Caserta 2019-2020 Almaguin Spartans Purdue Univ. Northwest (ACHA II)
Brett Machin 2019-2020 Bancroft Rockhounds Stockton Univ. (ACHA II)
Zach Leonardi 2019-2020 Bancroft Rockhounds Purdue Univ. Northwest (ACHA II)
Vincent Amato 2019-2020 Bradford Bulls Univ. of Toledo (ACHA)
Ryan Jagielski 2019-2020 Bradford Bulls Calvin Univ. (ACHA)
Antonio Briggs-Blake 2019-2020 Bradford Bulls Adrian College (ACHA III)
Brayden Morris 2019-2020 Bradford Rattlers Adrian College (ACHA)
Jacob Rooney 2019-2020 Durharm Roadrunners Purdue Univ. Northwest (ACHA II)
Joseph Gryglewski 2019-2020 Durharm Roadrunners Saint Louis Univ. (ACHA II)
Dexter Gourlay 2019-2020 Kingsville Kings Univ. of Toledo (ACHA)
Ryan Raphael 2019-2020 Kingsville Kings Rochester Univ. (ACHA)
Ondrej Benda 2019-2020 Kingsville Kings Adrian College (ACHA)
Peter Cascagnette 2019-2020 London Lakers Indiana Tech (ACHA)
Zane Anderson 2019-2020 Meaford Knights Grand Canyon Univ. (ACHA II)
Matyas Nesvadba 2019-2020 Niagara Whalers Finlandia Univ. (ACHA II)
Kellan Rosenbaum 2019-2020 Niagara Whalers Niagara Univ. (ACHA)
Vince Michelizzi 2019-2020 New Tecumseth Civics Univ. of Toledo (ACHA)
Joshua Hall 2019-2020 Northumberland Stars Purdue Univ. Northwest (ACHA II)
Josh Smith 2019-2020 Northumberland Stars Grand Canyon Univ. (ACHA)
Jacob Toland 2019-2020 Northumberland Stars Purdue Univ. Northwest (ACHA II)
Curtis Campbell 2019-2020 Northumberland Stars Purdue Univ. Northwest (ACHA II)
Aaron Stone 2019-2020 Northumberland Stars Grand Canyon Univ. (ACHA)
Ryan Gallant 2019-2020 Northumberland Stars Purdue Univ. Northwest (ACHA II)
Albert Parente 2019-2020 North York Renegades Univ. of Central Oklahoma (ACHA)
Dylan Dugas 2019-2020 Ottawa Sharpshooters Universal College Unik (CAHS)
Steven Prati 2019-2020 Ottawa Sharpshooters Adrian College (ACHA II)
Austin Mood-Flagg 2019-2020 Slave Lake Icedogs Waldorf Univ. (ACHA)
Nelson Schiller 2019-2020 Slave Lake Icedogs Waldorf Univ. (ACHA)
Erik Wafer 2019-2020 South Muskoka Shield Cleary Univ. (ACHA)
Aidan Baker 2019-2020 South Muskoka Shield Midland Univ. (ACHA)
Julian Chau 2019-2020 South Muskoka Shield Cleary Univ. (ACHA)
Aleck Forcier 2019-2020 Temiscaming Titans Portage College (ACAC)
Alessandro Nicastro 2019-2020 Toronto Predators Cleary Univ. (ACHA)
Conor Perrier 2019-2020 Toronto Predators Williston State College (ACHA II)
Trevor Head 2019-2020 Tottenham Steam Marian Univ. (ACHA III)
Parker Gee 2019-2020 Windsor Aces Univ. of Louisville (ACHA II)
Noah Hippolyte-Smith 2020-2021 Bradford Bulls Davenport Univ. (ACHA)
Jonas Wood 2020-2021 Bradford Rattlers Lake Surperior State Univ. (ACHA II)
Samuel Bourdages 2020-2021 Northumberland Stars Purdue Univ. Northwest (ACHA II)
Austin Gilmore 2020-2021 Meaford Knights Finlandia Univ. (ACHA II)
Nicholas Grandy 2020-2021 Plattsville Lakers West Virginia Univ. (ACHA)
Sullivan Sparkes 2020-2021 Plattsville Lakers Wilfrid Laurier Univ. (USport)
Shaye Sommerfeld 2020-2021 Slave Lake Icedogs Portage College (ACAC)
Carson Lux 2020-2021 Slave Lake Icedogs Portage College (ACAC)
Ethan Stuckless 2020-2021 Slave Lake Icedogs Portage College (ACAC)
Rhys Bremner 2020-2021 Slave Lake Icedogs Univ. of Alberta Augustana (ACAC)
Jace Christensen 2020-2021 Tottenham Thunder Utah State Univ. (ACHA II)
Alex Paul 2020-2021 West Nipissing Lynx Sault College (ACHA II)
Charles Campagna 2020-2021 Ville-Marie Pirates Central Maine Community College (ACHA III)